Ogniwo przegrało w Łodzi

Budowlani Łódź - Budowlani Lublin i Lechia Gdańsk - Ogniwo Sopot w połfinałach Mistrzostw Polski w Rugby
Sopocianom do szczęścia brakowało jednego celnie wykonanego rzutu karnego lub podwyższenia, które dawało remis. - Na sekundy przed końcem meczu powinniśmy przyłożyć, nie udało się - powiedział "Gazecie" Sylwester Hodura, drugi trener Ogniwa.

Gdyby Ogniwo przywiozło z Łodzi trzy punkty za wygraną lub dwa za remis przed play off, zajmowałoby 2. miejsce. Porażka sopocian oznacza, że są na 3. miejscu i w półfinale mistrzostw Polski zmierzą się z Lechią w Gdańsku. Gospodarzem meczu jest drużyna, która w klasyfikacji zajęła wyższe miejsce. - Patrząc z perspektywy sezonu to nie wygraliśmy w nim żadnego meczu na wyjeździe. W Gdańsku chyba nie będziemy faworytem - dodaje Hodura.

W drugiej parze lider serii A Budowlani Łódź podejmą lubelskich Budowlanych (4. miejsce). Półfinały zaplanowano na 14 czerwca, podobnie jak mecz o 5. miejsce Arka Gdynia - Orkan Sochaczew. Wielki finał (zwycięzcy półfinałów) i mecz o 3. miejsce (przegrani), także na boisku drużyny, która zajęła lepsze miejsce, tydzień później.

Budowlani Łódź 24 (5)

Ogniwo Sopot 22 (8)

Punkty dla Budowlanych: Michał Królikowski 10, Krzysztof

Hotowski i Artur Mrowicki po 5, Marcin Langowski, Piotr Gomulak po

2

Dla Ogniwa: Daniel Podolski 12, Łukasz Szostek i Przemysław

Tubielewicz po 5