Liga NBA. Remis w finale Konferencji Zachodniej

Koszykarze San Antonio Spurs pokonali Dallas Mavericks 119:106 w drugim meczu finałowym Konferencji Zachodniej rozgrywek ligi NBA. Stan rywalizacji: 1:1 (gra się do czterech zwycięstw)
Losy spotkania rozstrzygnęły się w pierwszej połowie, którą Spurs (najlepszy zespół sezonu zasadniczego, w półfinale wyeliminowali broniących tytułu Los Angeles Lakers) wygrali różnicą aż 25 punktów (69:44). W trzeciej i czwartej kwarcie lepsi byli zawodnicy z Dallas, ale nie udało im się odrobić strat.

Wśród zwycięzców najlepszy był Tim Duncan. 27-letni koszykarz zdobył 32 punkty, miał 15 zbiórek i pięć asyst. Tylko siedem punktów mniej uzyskał rezerwowy Malik Rose.

W zespole gości wyróżnili się Michael Finley i Niemiec Dirk Nowitzki, którzy zdobyli - odpowiednio - 29 i 23 pkt.

Trzeci mecz w piątek (czasu miejscowego) w Dallas.