Hetman Zamość - Górnik Polkowice 0:2 (0:1)

II LIGA PIŁI NOŻNEJ. Tylko czterech punktów brakuje piłkarzom Górnika Polkowice, by świętować awans do ekstraklasy. Świt Nowy Dwór zremisował bowiem wczoraj z RKS-em Radomsko i przewaga polkowiczan nad tym zespołem na cztery mecze przed końcem rozgrywek wzrosła do ośmiu punktów

Już po pierwszej połowie polkowiczanie powinni wygrywać różnicą kilku bramek. Ich przewaga w meczu ze zdegradowanym już właściwie Hetmanem była bowiem zdecydowana. Podopieczni Mirosława Dragana górowali nad przeciwnikiem w każdej formacji. Stworzyli też co najmniej pięć sytuacji, po których powinny paść gole.

Rozpoczął Moskal w 5. minucie, gdy po podaniu Szostaka był sam na sam z bramkarzem zamojskiej drużyny Zającem, ale nie opanował piłki i przejęli ją obrońcy. Po chwili znów Moskal mógł trafić do bramki po centrze z rzutu wolnego Salamońskiego, ale minimalnie chybił, strzelając głową. Dwukrotnie polkowiczanie strzelali groźnie z dystansu - z wolnego minimalnie niecelnie uderzył Salamoński, a strzał zza linii pola karnego Szostaka obronił Zając.

Gola udało się zdobyć dopiero w 20. minucie, gdy Górnik rozegrał wzorcową akcję w środku pola. Po wymianie piłek między piłkarzami Sebastian Gorząd przeprowadził krótki rajd prawą stroną boiska, podał do zamykającego akcję Cackowskiego, a ten tylko przyłożył nogę do piłki i było 1:0 dla gości.

W 40. minucie powinno być 2:0. Sam na sam z bramkarzem był bowiem znów Moskal, ale jego strzał Zając zdołał odbić przed siebie. Piłkę przejął jednak jeszcze Jasiński i strzelał do pustej bramki, ale znów niecelnie.

Hetman stworzył tylko jedną groźną sytuację w całym meczu, ale za to wyborną. W 10. minucie Albingier znakomicie wyłożył piłkę Rasiciowi, ale ten fatalnie chybił.

Po przerwie przewaga polkowiczan była jeszcze wyraźniejsza, ze skutecznością było jednak ciągle fatalnie. Znakomite sytuacje mieli Jasiński, Moskal i Cackowski. Ten ostatni w końcówce meczu trzykrotnie dobijał swój strzał i za każdym razem trafiał w bramkarza Hetmana.

I choć wynik nie uległ zmianie, a tylko jednobramkowe zwycięstwo nie odzwierciedla tego, co się działo na boisku, po meczu polkowicki trener był zadowolony.

- Początkowo niepotrzebnie graliśmy nerwowo i dlatego nie mogliśmy strzelić gola, ale byliśmy lepszym zespołem - ocenił Dragan. - Szkoda, że nie udało się nam strzelić drugiej bramki, bo grałoby się spokojniej.

Aleksander Papiewski, trener Hetmana, gratulował Górnikowi awansu. - Nic się już nie może stać, Górnik jest już w pierwszej lidze - stwierdził.

W najbliższy weekend polkowiczanie mogą już fetować sukces po, miejmy nadzieję, zwycięskim meczu z Piotrcovią Piotrków Trybunalski.

HETMAN ZAMOŚĆ - GÓRNIK POLKOWICE 0:1 (0:1)