II liga piłki nożnej: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Stal Stalowa Wola 2:0

Zwycięstwo na bajorze

Piłkarze Podbeskidzia wygrali bardzo ważny mecz. - To zwycięstwo oddala nas od strefy spadkowej - cieszył się po meczu Marek Sokołowski, który zdobył pierwszą bramkę po powrocie z KSZO Ostrowiec

Gospodarze zagrali bez pauzującego za kartki Roberta Piekarskiego. Udanie zastąpił go były piłkarz Polonii Bytom Grzegorz Wilczok. Szybko i pomysłowo grający gospodarze uzyskali przewagę. Pierwszą bramkę dla podopiecznych Pawła Kowalskiego zdobył Woźniak, który wykorzystał centrę z rzutu rożnego Piotra Czaka. Po jego strzale głową bramkarz gości Krzysztof Pyskaty był bezradny. Kilka minut później Woźniak mógł zdobyć drugą bramkę, ale piłka po jego strzale z 5 m minęła słupek.

W ostatnich minutach pierwszej połowy nad Bielskiem przeszła ulewa. Boisko zmieniło się w bajoro.

Po przerwie przewagę uzyskali goście. Jednak dobrej okazji nie wykorzystał dla nich były piłkarz Zagłębia Sosnowiec Waldemar Adamczyk. Piłka po jego główce z 5 m przeleciała nad poprzeczką. 20 minut przed końcem w niegroźnej sytuacji Piotra Cetnarowicza sfaulował Jaromir Wieprzęć. Rzut wolny wykonywał Marek Sokołowski. Piłkę po drodze trącił Wieprzęć, całkowicie myląc Pyskatego. - To był mecz walki. Wynik odzwierciedla przebieg gry - stwierdził w drodze do szatni Sokołowski.

- To była walka nie tylko z przeciwnikiem, ale i z pogodą. Ale najważniejsze, że jesteśmy bliscy utrzymania się w II lidze - cieszył się Marek Majka, II trener Podbeskidzia. Piłkarze Stali mimo porażki nie byli załamani. - Do zakończenia sezonu jeszcze cztery kolejki i 12 punktów do zdobycia. Nie rezygnujemy. Wierzę, że się utrzymamy - powiedział Tomasz Sobczak.MC Podbeskidzie Bielsko-Biała 2 (1)

Stal Stalowa Wola0(0)
Bramki: Woźniak (37.), Sokołowski (70.).

Widzów: 3000. Sędzia: Grzegorz Gromek (Warszawa).

Składy

Podbeskidzie: Bułka - Jendryczko, Wilczok, Bujok (46. Zięba Ż) - Woźniak, Sokołowski, Klaczka, Szłapa, Zdolski (73. Zachnik) - Czak, Cetnarowicz (79. Bielak).

Stal: Pyskaty - Rybak, Sobczyński Ż, Wieprzęć - Fabianowski (73. Salwa), Giermasiński Ż (73. Zegarek), Powroźnik (64. Zieliński), Lebioda, Ożóg Ż - Adamczyk, Sobczak Ż.