Przed meczem bokserskim Mazowsze - Pomorze

Pod patronatem wielokrotnego mistrza świata Dariusza Michalczewskiego odbędzie się jutro w Radomiu mecz juniorów Mazowsze - Pomorze
To już kolejna impreza organizowana przez działaczy pięściarskiej sekcji Broni Radom. - Chcemy zaprezentować radomskiej publiczności naszych zawodników, a ponadto liczę, że kibice będą mogli obejrzeć kawałek dobrego boksu - tłumaczy prezes Broni Stanisław Dobosz.

A będzie na co popatrzeć. Na ringu w hali MOSiR-u stoczone zostaną aż 22 pojedynki. Najpierw umiejętności zaprezentują młodzi adepci pięściarstwa z Radomia i Lublina. - Będą to walki nieoficjalne - informuje Dobosz. Potem rozpocznie się oficjalny mecz Mazowsza z Pomorzem. W reprezentacji Mazowsza znalazło się miejsce dla pięciu przedstawicieli Broni. Przed własną publicznością walczyć będą: młodzieżowy mistrz Polski Paweł Polakowski, brązowy medalista mistrzostw Polski juniorów Wojciech Koziński, srebrni medaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Michał Żeromiński i Łukasz Święcicki oraz Tomasz Piątek. Skład Mazowsza uzupełnią młodzi pięściarze Gwardii Warszawa.

Ale nie tylko walki pięściarzy będą atrakcją wieczoru. Co prawda do Radomia nie przyjedzie Dariusz Michalczewski, który ma w tym czasie w Berlinie spotkanie, dotyczące wejścia Polski do Unii Europejskiej, ale swój przyjazd potwierdzili inni znani pięściarze: Maciej Zegan, czekający na walkę o tytuł mistrza świata z Arturem Grigorianem, oraz Krzysztof "Diablo" Włodarczyk.

Jak zapewnił "Gazetę" Stanisław Dobosz, trwają także przygotowania do zorganizowania w Radomiu drugiej gali boksu zawodowego. - Rozmowy są zaawansowane, ale na razie trudno powiedzieć, w jakim terminie zorganizujemy galę - mówi prezes Broni. - Zależy nam, aby impreza odbyła się na powietrzu, przez co byłaby jeszcze bardziej atrakcyjna. Dlatego w grę wchodzi czerwiec lub lipiec.

Radomscy działacze zapraszają sympatyków pięściarstwa jutro do hali MOSiR-u. Walki nieoficjalne młodych bokserów z Lublina i Radomia rozpoczną się o godz. 16.30. Początek meczu Mazowsze - Pomorze o godz. 18. Wstęp na zawody jest bezpłatny.