Taekwondo ITF: trzy medale Mistrzostw Polski

Trzy medale przywieźli zawodnicy Częstochowskiej Akademii Taekwondo z Mistrzostw Polski w Lubartowie
Barwy CzAT reprezentowali: Aleksandra Nowak, Rafał Stacewicz i Adrian Kościelniak. W mocnej stawce spisali się bardzo dobrze. Trzy medale wywalczone przez trzyosobową ekipę to, zdaniem trenera Jacka Wąsika, bardzo dobry wynik.

Najlepiej radziła sobie Aleksandra Nowak. Częstochowianka dwa razy stanęła na podium. Najpierw złoty medal wywalczyła w konkurencji walk w kategorii do 70 kg. - Pierwszą rundę przeszła bez żadnych przeszkód - ocenia trener Wąsik. - W kolejnej walce były już lekkie problemy, ale gdy tylko odpowiednio się skoncentrowała, wszystko skończyło się zgodnie z planem.

W finale Nowak spotkała się z Anitą Pasek, aktualną mistrzynią Europy. Walka była zacięta, tym bardziej że rywalka walczyła przed własną publicznością.

- Obawialiśmy się o końcowy werdykt sędziów - mówi Wąsik. - Każdy zdaje sobie sprawę, że gospodarzom pomagają ściany. Tym bardziej gdy w finale walczy najlepsza zawodniczka Europy. Jednak Ola pokazała się z bardzo dobrej strony i pokonała swoją konkurentkę do miejsca w kadrze narodowej.

Z wyjazdem na Mistrzostwa Świata częstochowianka może mieć jednak problemy. Z każdego kraju w danej kategorii może wystartować tylko jednak zawodniczka i o nominacji zadecyduje trener reprezentacji. Drugi krążek, tym razem brązowy, nasza reprezentantka wywalczyła w układach formalnych I dan.

Oprócz Aleksandry Nowak medal zdobył również Rafał Stacewicz, który w technikach specjalnych zajął trzecie miejsce. Startował jeszcze w trzech innych konkurencjach, ale nie odniósł tam większych sukcesów. Bez medalu wrócił z Lubartowa trzeci reprezentant CzAT Adrian Kościelniak. W konkurencji testów siły sklasyfikowano go na miejscach 5-8.