Medale białostockich zapaśników w mistrzostwach Polski LZS-ów

Dwa medale przywieźli reprezentanci Podlasia Białystok z mistrzostw Polski juniorów Ludowych Związków Sportowych w zapasach w stylu klasycznym
Do Zamościa zjechało 60 zawodników. Nasz region reprezentowała piątka zapaśników białostockiego Podlasia. - LZS-y to najsilniejsze kluby w Polsce, jeśli chodzi o zapasy - wyjaśnia Władysław Kierdelewicz, trener zapaśników Podlasia i jednocześnie prezes Podlaskiego Związku Zapaśniczego. - Dlatego zawody stały na wysokim poziomie.

Najlepiej z białostoczan wypadł Maciej Hasiec (uczeń ZSOiT Białystok), który znajduje się w kadrze narodowej juniorów w kategorii do 100 kg. Tym razem wystartował jednak w wyższej wadze - do 120 kg. Nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem rywali. Zapaśnik Podlasia efektownie zakończył walkę finałową, kładąc przeciwnika na łopatki.

W taki sam sposób swoją walkę finałową przegrał, niestety, Łukasz Piwowarczyk (uczeń XIII LO Białystok). W drodze do finału w kategorii do 55 kg wygrał trzy walki, ale w ostatnim pojedynku musiał uznać wyższość zapaśnika z Janowa Lubelskiego.