SPORT W SKRÓCIE

ZŁOTY ADRIAN. Adrian Dziółko z UKS Podwórko Kielce zdobył złoty medal na rozegranych w Suwałkach mistrzostwach Polski młodzików w badmintonie. W finale pokonał klubowego kolegę Adriana Wesołowskiego. Na czwartym miejscu uplasował się trzeci z badmintonistów Podwórka Mariusz Masternak. Najlepsza wśród dziewcząt Diana Polewczak (AZS Kielce) zajęła miejsca 9-16.

YONEX CUP. 59 zawodników z Krakowa, Zakopanego, Leżajska, Warszawy, Radomia, Kozienic, Końskich, Łodzi i Kielc wzięło udział w rozegranym na kortach przy ul. Ściegiennego Ogólnopolskim Turnieju Amatorów w tenisie Yonex Cup 2003. W rywalizacji panów w kat. do 40 lat Michał Ugiedziński (Kraków) pokonał 6:1 6:0 Pawła Hermana (Kielce), a w grupie powyżej 40 lat Dariusz Gąbka zwyciężył Krzysztofa Kaniewskiego (obaj Kielce) 6:3 4:6 6:2. W finale turnieju pań Mariola Kaniewska wygrała 7:5 6:3 z Jolanta Litwińską (obie Kielce).

VIVE, VIVE, VIVE. Kieleccy piłkarze ręczni oprócz wywalczenia w piątek tytułu mistrzów kraju zostali też wyróżnieni w cotygodniowym plebiscycie dziennikarzy Radia Kielce, "Słowa Ludu" i "Gazety Wyborczej" tytułem drużyny weekendu. Piątkowy pojedynek został imprezą weekendu, a sportowcem - Karol Bielecki, najskuteczniejszy zawodnik mistrzów Polski.