Sport w skrócie

JUDO

WÓJCICKA PIĄTA. Barbara Wójcicka (Błękitni Tarnów) zajęła piąte miejsce w wadze 78 kg w mistrzostwach Europy rozgrywanych w niemieckim Duesseldorfie.

TRIAL

BŁAŻUSIAK LIDEREM. Tadeusz Błażusiak (Automobilklub Krakowski) wygrał piątą i szóstą rundę Mistrzostw Świata Juniorów rozegraną w niemieckim Kiefersfelden. Dzięki tym zwycięstwom krakowianin umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

RUGBY

JUVENIA ROZGROMIONA. Krakowska Juvenia przegrała u siebie z AZS AWFiS Gdańsk 12:36 (5:17). Krakowianie zajmują ostatnie, dziesiąte miejsce i już wcześniej spadli z serii A.

TENIS

ZŁOTA MATUSZCZYK. Joanna Matuszczyk (KS Gem Zabierzów) wygrała Międzynarodowe Mistrzostwa Polski do lat 14. Na turnieju rozgrywanym w Zabrzu w finale pokonała Agnieszkę Radwańską (Nadwiślan) 7:6, 6:3.

TENIS STOŁOWY

GRAD MEDALI. Zawodniczki Bronowianki przywiozły z rozgrywanych w Gdańsku Mistrzostw Polski juniorów worek medali. Anna Janta-Lipińska (występująca w ekstraklasowym Ośrodku PZTS) zdobyła złoto w singlu i drużynie. Do tego dorzuciła dwa srebra w deblu i mikście. W finale singla Janta-Lipińska pokonała Agatę Pastor (Pogoń Siedlce, w ekstraklasie gra w Ośrodku), z którą występowała w parze w deblu. Pastor wywalczyła także "brąz" w mikście. Druga ekipa Bronowianki zdobyła brązowy krążek w rywalizacji drużyn.