Ogniwo Sopot - Budowlani Lublin 15:14

Rugby. Seria A. W ostatniej kolejce rundy zasadniczej Budowlani Lublin przegrali różnicą jednego punktu w Sopocie z Ogniwem. Mimo porażki lublinianie zajęli czwarte miejsce, dzięki przegranej goniącej ich Arki Gdynia w Sochaczewie z Orkanem.
Zaczęło się bardzo dobrze dla lubelskiego zespołu. Po karnym Tomasza Stępnia oraz drop golu Pawła Pieniaka Budowlani wygrywali 6:0. W II połowie inicjatywę przejęło Ogniwo. Punkty Filipa Cackowskiego i Marcina Baraniaka sprawiły, że gospodarze prowadzili 12:6. W 80. minucie lublinianie za sprawą Radosława Wołoszyna przyłożyli na 14:15, jednak Stępień nie zdołał skutecznie podwyższyć.

- Przegraliśmy tylko jednym punktem, zespół pokazał charakter. Nie mamy się czego wstydzić. Walczyliśmy do końca, ale zabrakło nam czasu. Cieszymy się jednak, gdyż przy wygranej Orkana z Arką mamy czwarte miejsce i walczymy o medale - powiedział trener Budowlanych Andrzej Kozak.

OGNIWO SOPOT 15 (5) - BUDOWLANI LUBLIN 15:14 (5:6)

Budowlani: Rudź, Nojszewski, Pieniak 3, Gulski, Niedziółka, A. Wołoszyn, Niedźwiecki (60. Jasiński), Gromek, Jarosz, Mietlicki, R. Wołoszyn 5, Marcinkowski, Piwnicki, Stępień 6, Jurkowski.

Punkty dla Ogniwa: Cackowski 10, Baraniak 5.