Kolarstwo MTB: siostry Pyrgies znów najlepsze

W drugim z cyklu wyścigów Grand Prix MTB znów na najwyższych stopniach podium stanęły zawodniczki KUKS Jura Częstochowa: Magdalena i Marlena Pyrgies

Tak jak przed dwoma tygodniami, w soboty siostry udowodniły, że są w kraju poza konkurencją. Starsza Marlena wygrała w grupie juniorek, młodsza Magdalena triumfowała w gronie juniorek młodszych. - Zawody w Głuchołazach były niezwykle trudne - ocenia Dariusz Kuroń, trener kolarzy Jury. - Trasa była wręcz karkołomna, czego doznała na własnej skórze nasza młodziczka Kasia Barczyk. Na zjeździe przewróciła się i złamała rękę.

Na podium stanął także młodzik startujący w Jurze - Kornel Osicki. Zajął trzecie miejsce, ustępując tylko Grzegorzowi Tomczakowi z Technika Września i Michałowi Galandarowi z CCC Polsat. W tej samej kategorii wiekowej na 6. miejscu sklasyfikowano Emila Pydzińskiego z Jury, a na 10. - Kamila Markowskiego z Scouta Częstochowa.

Wśród młodziczek zwyciężyła Marta Sułek z MKS Karolina Jaworzyna. Na 16. miejscu minęła linię mety Ewelina Buziak z Błękitnych Marcar Koziegłowy, a na 17. - jej klubowa koleżanka Agnieszka Psonka.

W gronie juniorów młodszych zawodnicy z naszego regionu nie włączyli się do walki o czołowe pozycje. Bolesław Siębor ze Scouta Częstochowa był 10., a Sebastian Markowski z ULKS Witkowice - 52.

- Zarówno Marlena, jak i Magda Pyrgies wypadły świetnie, ale nie miały zbyt dużo czasu na to, aby świętować zwycięstwo - dodaje Dariusz Kuroń. - Prosto po zawodach wyjechały do Niemiec na zawody Pucharu Świata. Liczę, że zaprezentują się z dobrej strony i zajmą tam czołowe miejsca.