Gruchała wygrała zawody Pucharu Świata

Sylwia Gruchała (Sietom AZS AWF Gdańsk) najlepsza. W rozgrywanym w Lipsku turnieju Pucharu Świata florecistek nie miała sobie równych
W tegorocznym sezonie międzynarodowym Gruchała już dwukrotnie stawała na podium: w Seulu była trzecia, w Szanghaju druga. Dwa tygodnie temu w Paryżu została sklasyfikowana na piątym miejscu, ale to, co zrobiła w niedzielę w Lipsku, wprawiło wszystkich w osłupienie. - To była po prostu rewelacja. Nikt nie miał z nią szans, była bezkonkurencyjna - chwaliła koleżankę z klubu i reprezentacji Magdalena Mroczkiewicz.

Gruchała w ostatnich trzech pojedynkach nie dała najmniejszych szans swoim rywalkom, którymi były indywidualne mistrzynie olimpijskie. W ćwierćfinale pokonała Włoszkę Giovannę Trillini (mistrzyni z Barcelony - 1992) 15:7, w półfinale wygrała z kolejną Włoszką Valentiną Vezzali (mistrzyni z Sydney - 2000) 15:7, w finale rozbiła Rumunkę Gabrielę Carlescu Badeę (mistrzyni z Atlanty - 1996) 15:5.

Dobrze walczyły także pozostałe gdańszczanki: Magdalena Mroczkiewicz została sklasyfikowana na 12. miejscu, Anna Rybicka na 28., Magdalena Knop na 31. - Przegrywały, bo jeszcze nie są w najwyższej formie. Co ważniejsze przeprowadziły wiele świetnych akcji - cieszył się trener kadry Tadeusz Pagiński.