Wygrana rugbistów Ogniwa, porażki Arki i Lechii

Łódź kontra Lublin i Sopot kontra Gdańsk w półfinałach mistrzostw Polski
Dobry mecz obejrzeli kibice w Sopocie. Ogniwo chciało wygrać i wygrało. Drużynie nie mógł pomóc Michel Gawroński, Francuz polskiego pochodzenia, gdyż francuska federacja nie przysłała jeszcze zgody na jego grę w Ogniwie. Wystąpił za to jego kolega z II-ligowego Lille sopocianin Przemysław Tubielewicz. Był zadowolony tylko z wyniku. - Jak na zwycięzców, popełniliśmy za dużo błędów - powiedział "Gazecie". Po 35 minutach Ogniwo przegrywało z lubelskimi Budowlanymi 0:6. Przed końcem I połowy przyłożeniem popisał się Filip Cackowski. Lewoskrzydlowy Ogniwa po raz drugi przyłożył jajo w II części i Ogniwo objęło prowadzenie. Nie oddało go do końca, choć kilkanaście MINUT SEKUND??? później gościom też udało się przyłożyć.

Ogniwo 15 (5)

Budowlani 14 (6)

Punkty dla Ogniwa: Cackowski 10, Baraniak 5

Dla Budowlanych: Stępień 6, R.Wołoszyn 5, Pieniak 3

W Łodzi tamtejsi Budowlani wygrali z Lechią Gdańsk mecz, którego stawką było pierwsze miejsce w serii A przed play off. Zapewnili je sobie łodzianie, skutecznie rewanżując się biało-zielonym za jesienną porażkę w Gdańsku 12:15. Mimo że Budowlani mają jeszcze zaległy mecz z Ogniwem, nikt nie odbierze im 1. miejsca przed półfinałami mistrzostw Polski. Jeśli sopocianie wygrają w Łodzi, wyprzedzą w tabeli Lechię i zagrają z nią na swoim boisku w meczu o finał. Remis też daje Ogniwu 2. miejsce przed play off..

Budowlani 26 (13)

Lechia 15 (3)

Punkty dla Budowlanych: Gomulak 16, Hotowski i Wieczorek po 5

Dla Lechii: Więciorek 10, Latopolski 5

Ostatniej szansy na awans do półfinału nie wykorzystała gdyńska Arka. Już po pierwszej połowie "Buldogi" przegrywały 0:16. Brak gdynian w pierwszej czwórce to największa niepodzianka bieżącego sezonu.

Orkan 19 (16)

Arka 12 (0)

Punkty dla Orkana: Wróbel 14, Żakowski 5

Dla Arki: Skrzyński i Madejewski po 5, Bator 2

W Krakowie rugbiści AZS AWFiS Gdańsk pokonali Juvenię i ich szanse na uniknięcie barażu o miejsce w serii A nieco wzrosły.