Polar Wrocław - Piotrcovia 1:0

W pierwszej połowie częściej przy piłce byli piłkarze Piotrcovii, którzy jednak pod polem karym Polaru byli bezradni. Tylko w ostatnich minutach dwukrotnie strzelał Janusz Dziedzic - dwa razy niecelnie. Bohaterem meczu został Grzegorz Podstawek. W 30 min piłkarz Polaru przeprowadził efektowny rajd, ściągnął za sobą dwóch obrońców rywali i przytomnie wyłożył piłkę wbiegającemu w pole karne Piotrowi Juraszkowi. Ten minął jednego z rywali i mocnym uderzeniem po ziemi nie dał żadnych szans Wyparle.

Na początku drugiej połowy Juraszek definitywnie powinien przesądzić o wygranej miejscowych. Pomocnik Polaru znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, jednak strzelił obok słupka. Od tego momentu wyraźną przewagę osiągnęła Piotrcovia. Najpierw z rzutu wolnego groźnie uderzył Rafał Grzelak, ale piłka przeszła wzdłuż bramki. Później dwie świetne okazje miał Hubert Robaszek. W 68 min po jego potężnym uderzeniu z kilkunastu metrów bramkarz instynktownie wybił piłkę nad poprzeczkę. Pięć minut później ponownie z pola karnego strzelał Robaszek - piłka odbiła się od nóg jednego z obrońców i po rykoszecie minimalnie minęła okienko bramki.

Końcówka gry była nerwowa i brutalna. Piłkarze Piotrcovii nie mogli doprowadzić do remisu i niektórym zaczęły puszczać nerwy. Trener Krzysztof Wolak zdążył zmienić Adriana Napierałę, który miał już żółtą kartkę, ale i tak goście kończyli mecz w osłabieniu. W 87 min Przemysław Kaźmierczak brutalnie kopnął w brzuch piłkarza Polaru i sędzia pokazał mu czerwoną kartkę. Piłkarze Piotrcovii protestowali i omal nie doszło do bójki pomiędzy zawodnikami obu drużyn.

Strzelcy

Polar: Juraszek (30.)

Polar: Hryńczuk - Huebscher, Solarz, Kruszelnicki - Ogórek (90. Giza), Hirsz, Juraszek, Grabowski (88. Kuszyk), Ozimina - Augustyniak (52. Pawlak), Podstawek Ż.

Piotrcovia: Wyparło - Krysiński, Julcimar Ż, Magdoń - Robaszek, Napierała Ż (81. Fabiano), Łabędzki, Błażejewski Ż (74. Fernando), Grzelak - Dziedzic, Kazimierczak Ż, CZ.

Sedziował: Paweł Skonieczny (Gdańsk)

Widzów: 300