Warmia wraca do Olsztyna, by zagrać z warszawiakami

Po wyjazdowym zwycięstwie w Wielkopolsce szczypiorniści Warmii Olsztyn przed własną publicznością podejmą AZS UW Warszawa. Mimo że będą murowanymi faworytami spotkania, nie lekceważą rywali ze stolicy.
Szczypiorniści, pokonując tydzień temu na wyjeździe ekipę Wolsztyniaka Wolsztyn 32:30, w pełni odbudowali się po wcześniejszej porażce z Wybrzeżem Gdańsk 23:37. Teraz chcą tę zwycięską passę podtrzymać. Mają do tego bardzo dobrą okazję, gdyż w najbliższą niedzielę w hali Urania podejmą AZS-UW Warszawa. Stołecznej ekipie nie idzie w tym sezonie najlepiej, ponieważ po czterech rozegranych spotkaniach mają na swoim koncie zaledwie jedno zwycięstwo.

Sztab trenerski olsztyńskiej ekipy nie analizował gry stołecznych szczypiornistów zbyt wnikliwie. - Nie są zbyt mocnym zespołem - przyznaje Jacek Zyśk, kapitan i rozgrywający Warmii Traveland. - Nie analizowaliśmy ich gry zbyt wnikliwie. Wiemy, że zaszły u nich spore zmiany personalne. W poprzednim sezonie pokonaliśmy ich dwukrotnie i nie mieliśmy przy tym dużych trudności. Stołeczny klub boryka się podobno z problemami finansowymi, a jego barwy reprezentują głównie studenci.

W konfrontacji z AZS UW olsztynianie będą zdecydowanymi faworytami. Ta rola nie wiąże się dla nich z dodatkową presją. - Nie odczuwamy z tego powodu żadnego napięcia - mówi dla olsztyn.sport.pl Karol Adamowicz, trener Warmii. - Nie jesteśmy ekipą z czuba tabeli i w wielu pojedynkach nasi rywale mają większe szanse na wygraną. Naszym celem jest równa gra na wysokim poziomie. Jak do tej pory przeplataliśmy bardzo dobre spotkania z takimi, które pozostawiały wiele do życzenia. Musimy zminimalizować wszelakie nierówności.

Mimo że zawodnicy Karola Adamowicza będą mieli bardzo duże szanse na wygraną, to nie ma mowy o dekoncentracji. - Będziemy skoncentrowani jak zawsze - zapewnia Jacek Zyśk. - Podejdziemy do tego meczu tak samo zmotywowani, jak do każdego innego. Zlekceważony rywal zawsze jest groźniejszy, więc nie możemy sobie pozwolić na niedocenianie warszawian. Wchodzimy w kolejny etap zgrywania się i mam nadzieję, że najbliższy mecz będzie dobrą okazją ku temu, by jeszcze lepiej rozumieć się na boisku. Mamy zamiar wprowadzać do naszego repertuaru nowe zagrania.

W zwycięskim meczu z Wolsztyniakiem dłuższy występ zaliczył obrotowy Warmii, Szymon Hegier, który powrócił do drużyny po bardzo długiej przerwie. W okresie letnim nie mógł się przygotowywać ze swoimi klubowymi kolegami do sezonu ze względu na wyjazd zagraniczny. - Jeśli Szymon będzie w dniu spotkania z AZS-em w dobrej formie, to dam mu szansę na grę - nie ukrywa Karol Adamowicz. - Jest w stanie zrobić dla drużyny wiele i na pewno będzie nam przydatny.

Mecz Warmia Traveland Olsztyn - AZS UW Warszawa odbędzie się w najbliższą niedzielę. Początek o godz. 15.

Spotkania 6. kolejki

UKS KAR-DO Gdynia - Nielba Wągrowiec,

Warmia Traveland Olsztyn - AZS UW Warszawa,

MKS Poznań - Wolsztyniak Wolsztyn,

Astromal Leszno - Wybrzeże Gdańsk,

AZS Bydgoszcz - Sokół Kościerzyna,

Wójcik Meble Elbląg - Grunwald Poznań,

Pomezania Malbork - SMS ZPRP Gdańsk

I LIGA1. Wybrzeże Gdańsk510151:102
2. Astromal Leszno58146:121
3. Pomezania Malbork56159:137
4. Wójcik Meble Elbląg56149:131
5. Nielba Wągrowiec46108:90
6. Warmia Traveland Olsztyn56145:146
7. SMS ZPRP Gdańsk56138:140
8. MKS Poznań56126:132
9. Wolsztyniak Wolsztyn54138:148
10. UKS KAR-DO Gdynia54143:154
11. AZS UW Warszawa4299:112
12. Sokół Kościerzyna52124:139
13. Grunwald Poznań52104:136
14. AZS Bydgoszcz50122:164