Sport.pl

Czy siatkarze KP Polskiej Energii Sosnowiec zagrają w Lidze Mistrzów?Europejska Federacja Siatkarska postanowiła wykluczyć siatkarzy z Sosnowca z rozgrywek Ligi Mistrzów. To kara za wycofanie się z europejskich rozgrywek w 2000 roku. Za tamto przewinienie sosnowiczanie musieli zapłacić 3 tys. franków szwajcarskich, a dodatkowo otrzymali trzyletni zakaz występów w europejskich rozgrywkach.

Piotr Hałasik

prezes KP Polskiej Energii Sosnowiec

Rozmawiałem już o tym z naszym prawnikiem. Myślę, że nasze argumenty powinny przekonać federację i jednak zagramy w pucharach. Klub, który wycofał się w 2000 roku z rozgrywek, nazywał się inaczej i już nie istnieje. KP Polska Energia to zupełnie inny podmiot i nie może ponosić odpowiedzialności za tamte winy. Piszemy pismo w tej sprawie i liczymy na pozytywny finał.Marta Alf, koordynator Polskiego Związku Piłki Siatkowej ds. międzynarodowych

Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby KP Polska Energia zagrała w Lidze Mistrzów. Klub ma chęci, pieniądze, dobrze gra, więc trzeba mu pomóc. Być może uda się zamienić wykluczenie na karę finansową.