MŚ 2014. Bosnich: Reprezentacji Australii potrzeba Fergusona

Według serwisu Skysports były bramkarz Manchesteru United, Mark Bosnich zaapelował do Australijskiej Federacji Piłkarskiej, aby ta zatrudniła Sir Alexa Fergusona jako nowego selekcjonera reprezentacji przed przyszłorocznymi mistrzostwami świata w Brazylii.
Poprzednim menedżerem Australii był Holger Osieck. Pomimo awansu na przyszłoroczny mundial Federacja zwolniła go po ostatnich klęskach w spotkaniach towarzyskich z Brazylią i Francją. Oba mecze skończyły się porażkami Socceroos 0:6.

- Cały czas rzucamy nazwiskami, ale jest jedna osoba, o której nikt nie wspomniał. To Sir Alex Ferguson. Mam więcej powodów niż inni, aby go zasugerować. Pod jego okiem zdobywałem doświadczenie, więc wiem, co mówię - tłumaczył Mark Bosnich. - Potrzeba nam właśnie kogoś takiego, kto potrafiłby utrzymać w ryzach drużynę. Sir Alex jest idealnym kandydatem. Jeżeli jednak chcemy go zatrudnić, będziemy musieli dużo zapłacić - dodał.

Sir Alex Ferguson zakończył swoją karierę trenerską w ubiegłym sezonie, po 27 latach spędzonych w roli menedżera Manchesteru United. Wcześniej raz prowadził drużynę narodową. W 1986 zastąpił Jocka Steina w roli selekcjonera reprezentacji Szkocji. Prowadzona przez niego drużyna nie zdołała jednak awansować do fazy pucharowej mistrzostw świata.