Karate. Sukcesy młodzieży

Bardzo dobry wynik osiągnęli na mistrzostwach Polski w Katowicach juniorzy młodsi i młodzicy z Opolskiego Klubu Karate Kyokushin
Impreza odbyła się w małej sali Spodka, a wystartowało w niej ponad 200 karateków z prawie 50 klubów. W klasyfikacji drużynowej młodzi opolanie zajęli pierwsze miejsce. To efekt zdobyczy indywidualnych: cztery złote medale, dwa srebrne i jeden brązowy. Podwójnym mistrzem Polski zarówno w konkurencji kata, jak i kumite wśród juniorów młodszych został Marcin Uroda.

Jego wyczyn skopiowała wśród juniorek młodszych Beata Szramiak. Także w konkurencji kumite opolskie juniorki młodsze dominowały zdecydowanie i obsadziły wszystkie miejsca na podium. Druga była Dagna Wiśniewska, a trzecia Agnieszka Jaworska. Srebrny medal w konkurencji kata dołożył Kamil Danielko. W ten sposób powtórzył swój ubiegłoroczny wynik.

- Potwierdziliśmy przynależność do krajowej czołówki. Wygrywając w konkurencji drużynowej, złamaliśmy trwającą przez sześć lat dominację klubu z Sosnowca - mówi jeden z trenerów młodych karateków Wojciech Radziewicz. Oprócz niego swój udział w sukcesie mają trzej inni trenerzy prowadzący zajęcia z młodzieżą w Opolskim Klubie Karate Kyokushin: Mariusz Godoś, Artur Wiśniewski oraz Bogusław Wiśniewski.