Radomska Amatorska Liga Siatkarzy

Drużyna ROSABUDU I została mistrzem półmetka ligi amatorskiej. Tuż za nim uplasował się Grafix
Trzy miesiące rywalizacji nie zmieniły zasadniczo układu sił w radomskim światku amatorów. Ton rywalizacji - zgodnie z oczekiwaniami - nadają ROSABUD I i Grafix. Lider jako jedyny w pierwszej rundzie nie poniósł porażki, tracą zaledwie jednego seta. Wicelider i jednocześnie obrońca tytułu przegrał dwa pojedynki - z ROSABUDEM I i PWSOŚ. Porażka Grafiksu ze studentami to wypadek przy pracy, który zdarza się nawet najlepszym.

Czołową czwórkę uzupełniły - Politechnika i Cortes. Pierwsi od lat zaliczają się do czołówki, ale nie potrafią wybić się ponad przeciętność. W konfrontacji z prowadząca dwójką siatkarze Politechniki zagrali na miarę aktualnych możliwości, ale bez powodzenia. Podobną opinię można wyrazić o Cortesie. Teoretycznie to silny i poukładany zespół. Przegrał jednak nie tylko z najlepszymi, ale także z zespołami, które do tuzów ligi nie należą.

Piąta pozycja Ekoradsity to niespodzianka in plus. Zespół ten wyprzedza m.in Domino Jastrząb, którego siatkarze mierzyli od początku bardzo wysoko. - Zakładałem dwie, trzy porażki i to z najlepszymi. Zdarzały nam się słabsze mecze i przegrane z drużynami, które były w naszym zasięgu - tłumaczył "Gazecie" słabszą postawę kapitan drużyny Maciej Wanat.

Na miejscu siódmym znalazła się drużyna TPSA. Zespół oparty na byłych juniorach Czarnych o sporych możliwościach. Łącznościowcy trochę zawiedli, szczególnie na początku rozgrywek. Przegrali pięć spotkań i nie tylko z drużynami silniejszymi personalnie. W efekcie mają pozycję, która nie spełnia do końca ich aspiracji oczekiwań.

Prymus AGD i SPECBET - to dwie drużyny o zbliżonych umiejętnościach, które znacznie odbiegają poziomem od rywali z wyższych miejsc. Studenci z PWSOŚ zajęli miejsce dziesiąte. W tegorocznej edycji trudno im będzie je poprawić.

Dla młodego zespołu ROSABUDU II udział w lidze jest nowym doświadczeniem. Grają i uczą się, łącząc przyjemne z pożytecznym. Ligę zamyka reprezentacja Temidy. Zespół traktuje rozgrywki w kategoriach aktywnej rekreacji, co potwierdza dorobek punktowy i stosunek setów.

Teraz w rozgrywkach nastąpi przerwa letnia do września. Uczestnicy najpierw zagrają rundę rewanżową każdy z każdym, a następnie cztery najlepsze zespoły walczyć będą o mistrzostwo. Organizatorem ligi jest Regionalne Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Radomiu. Spotkania sędziował znany radomski arbiter siatkówki - Roman Fomin.Klasyfikacja indywidualna: 1. Paweł Fijałkowski (ROSABUD I) - 70 pkt, 2. Sylwester Małecki (TPSA) - 43 pkt, 3. Radosław Kiernoz (Grafix) - 42 pkt, 4. Krzysztof Kuczyński (Politechnika) - 27 pkt, 5. Grzegorz Minda, Mirosław Kwiecień (obaj Cortes) - 21 pkt.Tabela po I rundzie:

1. ROSABUD I112222:1
2. Grafix112019:5
3. Politechnika111816:7
4. Cortes111815:9
5. Ekoradsita111814:8
6. Domino111713:11
7. TPSA111714:13
8.Prymus AGD111510:14
9. SPECBET111510:15
10. PWSOŚ11146:18
11. ROSABUD II11124:21
12. Temida11111:22