Mistrzostwa w czwórboju lekkoatletycznym

Na stadionie Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ulicy Duboisa odbyły się mistrzostwa Opola w czwórboju lekkoatletycznym w kategorii szkół podstawowych. Organizatorem zawodów byli PSP nr 2 i MOS Opole.
W kategorii dziewcząt startowały ekipy PSP nr 18, PSP nr 24 , PSP nr 2, PSP nr 16, PSP nr 20, PSP nr 8, PSP nr 23, PSP nr 5 oraz PSP nr 25. Zespoły te rywalizowały w czterech dyscyplinach: bieg na 60 metrów, rzut piłeczką palantową, bieg na 600 metrów oraz do wyboru skok w dal lub skok wzwyż.

W tej kategorii faworyta należało upatrywać w zawodniczkach PSP nr 2. Gospodynie nie zawiodły oczekiwań, okazały się bezkonkurencyjne, zdobywając w łącznej punktacji 1265 punktów.

Za nimi uplasowały się drużyny PSP nr 18 i PSP nr 16, zdobywając kolejno 1026 oraz 929 punktów.

Skład reprezentacji dziewcząt PSP nr 2: A. Furman, A. Majchrzak, A. Polak, K. Roszak, D. Gołąb, M. Linkert. Opiekunami reprezentacji tej szkoły byli: Bogumiła Westenholz i Małgorzata Jans.

Najlepszą zawodniczką okazała się Alicja Majchrzak z PSP nr 2, która zdobyła 313 punktów.

W kategorii chłopców wystartowało dziewięć reprezentacji. Znalazły się wśród nich zespoły PSP nr 20, PSP nr 16, PSP nr 8, PSP nr 1, PSP nr 23, PSP nr 9, PSP nr 5 oraz gospodarze PSP nr 2. Ekipy te rywalizowały w: biegu na 60 metrów, biegu na 1000 metrów, rzucie piłeczką palantową oraz skoku wzwyż lub w dal (do wyboru).

W tej kategorii rywalizacja była bardziej zacięta. Po nerwowym podliczaniu okazało się, że na najwyższym stopniu podium staną lekkoatleci PSP nr 24, którzy w łącznej punktacji zdobyli 996 oczek. Srebro wywalczyli zawodnicy z PSP nr 20, natomiast brąz reprezentanci PSP nr 2. Te zespoły zgromadziły na swoim koncie 959 oraz 922 punkty.

Skład zwycięzców PSP 24: M. Drei, K. Śnigurski, M. Urban, P. Rakoszycki, K. Karpowski, A. Goździewicz. Opiekunem była Elżbieta Szarek.

Najlepszym zawodnikiem uznany został Marek Bulla z PSP nr 20 z wynikiem 291 punktów.

We Wrocławiu na stadionie lekkoatletycznym odbyły się otwarte mistrzostwa Dolnego Śląska w lekkoatletyce. Opole reprezentowali zawodnicy UKS MOS Opole pod kierownictwem trenera Jerzego Żyżyka.

Dwa złote medale w kategorii młodzików wywalczyła Oliwia Cwynar. Na dystansie 100 metrów przez płotki uzyskała wynik 16,58 s. Wygrała też rywalizację w skoku w dal. Warto podkreślić, że zawodniczka ta ma dopiero 14 lat.

Reprezentanci MOS-u w tej kategorii wiekowej wywalczyli jeszcze trzy srebrne medale. Bartosz Miłaszewski na dystansie 300 metrów przez płotki z czasem 42,63 s oraz Szymon Stachowicz w skoku wzwyż (1,75 m) i Marcin Chrapan w rzucie dyskiem z wynikiem 43,16 m. Natomiast Przemysław Ćwikliński, który rzucił dyskiem na odległość 42,70, stanął na najniższym stopniu podium.

W kategorii juniorów młodszych III miejsce w biegu na 100 metrów przez płotki dziewcząt zajęła Patrycja Siciarska. W rywalizacji chłopców po brązowe medale sięgnęli Janusz Andrzejczak w rzucie dyskiem (43,93 m) oraz Krzysztof Plaskota na 110 przez płotki z czasem 16,13 s.

Łukasz Gliniorz uzyskał minimum na ogólnopolską olimpiadę młodzieży na dystansie 400 metrów przez płotki z czasem 57,17 s.