Sport.pl

Wspaniały i gwiazdy Mostostalu przejdą do Sosnowca?

Działacze KP Polska Energia Sosnowiec chcą sprowadzić do klubu pięciu reprezentantów Polski i trenera kadry Waldemara Wspaniałego oraz wystartować w siatkarskiej Lidze Mistrzów.
SIATKÓWKA. KP Polska Energia Sosnowiec

Mocarne Kaziki

Wszystko wskazuje na to, że siatkarze z Sosnowca zagrają w Lidze Mistrzów. Żeby dobrze wypaść w Europie, "Kaziki" chcą wzmocnić skład pięcioma reprezentantami kraju

W styczniu KP Polska Energia niespodziewanie wywalczyła Puchar Polski. Dzięki temu zdobyła miejsce w europejskich rozgrywkach. Niejasne było tylko, w którym z pucharów zagrają sosnowiczanie. Wygląda na to, że "Kaziki" wspólnie z mistrzami kraju, Mostostalem Kędzierzyn, występować będą w prestiżowej Lidze Mistrzów. - Międzynarodowa federacja zaprosi do udziału w LM dwa polskie zespoły. Zatem obok Mostostalu, w Lidze Mistrzów zagra też zespół z Sosnowca - potwierdziła nam wczoraj Marta Alf, koordynatorka ds. międzynarodowych PZPS. - Mamy świetną opinię na międzynarodowej arenie, dlatego jesteśmy też tak poważnie traktowani - dodaje.

Sosnowiczanie zamierzają przygotować się do LM bardzo starannie. Na siatkarskim zawodniczym rynku pojawiły się plotki, że większość siatkarzy Mostostalu wkrótce podpisze kontrakty w Sosnowcu. Prezes Piotr Hałasik jest zainteresowany sprowadzeniem do swojego zespołu znanych z reprezentacyjnych występów: Sebastiana Świderskiego, Roberta Szczerbaniuka, Rafała Musielaka i Pawła Papke. Dodatkowo powstał plan sprowadzenia trenera kadry Waldemara Wspaniałego, twórcy sukcesów kędzierzynian, zresztą mieszkańca Sosnowca. - Jeśli chcemy grać w Lidze Mistrzów, musimy sprowadzić pięciu zawodników reprezentacyjnej klasy - zapowiada Hałasik.

Szef klubu twierdzi, że w przyszłym sezonie jego drużyna będzie walczyć o tytuł mistrza. - Są na to środki. Teraz musimy szukać pieniędzy na Ligę Mistrzów. Jeśli zdobędziemy pięciu reprezentantów, wtedy przystąpimy do rozgrywek. W innym razie szkoda czasu, bo będzie tylko wstyd - dodaje Hałasik.

Prezes sosnowieckiego klubu mówi, że ostateczną decyzję w sprawie udziału KP Polskiej Energii w LM podejmie w drugiej połowie czerwca. - Póki co jest około 60 proc. szans, że zagramy w tym doborowym towarzystwie - twierdzi Hałasik.

Za tydzień w Sosnowcu odbędzie się siatkarski casting - do hali przy ul. Żeromskiego zjadą czołowi zawodnicy, a ich występom przyglądać się będą klubowi bossowie i szkoleniowcy. To ma być wstęp do podpisywania kontraktów i zmiany barw klubowych. Najprawdopodobniej na przełomie maja i czerwca w ramach podobnego zlotu do Sosnowca przyjadą obcokrajowcy. - Szukamy jak najlepszych zawodników. Być może właśnie w ten sposób pozyskamy jakiegoś bardzo dobrego siatkarza - dodaje Hałasik.