Czy Krauze osłabi Ślęzę?

Były menedżer, a ostatnio drugi trener Ślęzy Wrocław Romuald Krauze od nowego sezonu poprowadzi zespół ekstraklasy kobiet Cukierki Odrę Brzeg. Niewykluczone, że do brzeskiego zespołu trafią niektóre zawodniczki wrocławskiego klubu

Jeszcze tydzień temu Romuald Krauze uczestniczył w posiedzeniu zarządu Ślęzy Wrocław, gdyż oprócz pełnienia funkcji trenera był także członkiem zarządu klubu. Podczas tego spotkania zrezygnował z członkostwa we władzach wrocławskiego zespołu. Na nową pracę długo nie czekał. Propozycję objęcia funkcji trenera złożyli mu działacze Cukierków Odry Brzeg. Kontrakt został podpisany na jeden sezon.

- Długo się nie zastanawiałem nad ofertą, tym bardziej że będę pracował blisko domu, bo Brzeg znajduje się przecież niedaleko Wrocławia - komentuje Romuald Krauze.

Niewykluczone, że w ślad za byłym trenerem Ślęzy pójdą niektóre zawodniczki wrocławskiego klubu.

- Mam odmłodzić zespół z Brzegu i myślę o ściągnięciu tam kilku zawodniczek Ślęzy. Propozycje gry chcę złożyć Dorocie Ćmikiewicz, Urszuli Stempniewicz, Marcie Żyłczyńskiej oraz Małgorzacie Koralewskiej - mówi Krauze.

Być może zawodniczki skorzystają z tej oferty, tym bardziej że wciąż nie wiadomo, co będzie dalej z ich dotychczasowym klubem. Posiedzenie zarządu klubu nie zmieniło trudnej sytuacji zespołu. Wciąż nie wiadomo, czy drużyna przystąpi do rozgrywek ekstraklasy. Klub ma coraz większe zaległości w stosunku do zawodniczek i trenerów, a jak dotąd działaczom nie udało się znaleźć sponsorów, którzy wyłożyliby pieniądze potrzebne na start w ekstraklasie.