Przed 28. kolejką II ligi

PIŁKA NOŻNA. II LIGA. Bardzo ważny mecz w Koninie z tamtejszym Aluminium czeka w najbliższej kolejce piłkarzy Stali Stalowa Wola. Gorzyckie Tłoki zagrają z sąsiadującym z nimi w tabeli Ruchem Radzionków.
Piłkarze z Gorzyc w ostatniej kolejce wreszcie wygrali w rundzie wiosennej. W najbliższym meczu Tłoki [16. miejsce, 25 punktów] zagrają w Radzionkowie z Ruchem [15. miejsce, 26 punktów], jest więc szansa na pierwsze wiosną zwycięstwo na wyjeździe. Obie drużyny mają już tylko teoretyczne szanse na utrzymanie statusu II-ligowca. Ale być może zwycięstwo w pojedynku z Ceramiką Opoczno było sygnałem, że Tłoki się jeszcze nie poddały. A W gorzyckim zespole nie zagra jedynie kontuzjowany Jarosław Czarniecki. - Pozostali są zdrowi, a nikt nie pauzuje za kartki. Obie drużyny mają już tylko teoretyczne szanse na utrzymanie. Kto wygra łudził się będzie dłużej - uważa kierownik Tłoków, Zenon Krówka. - Zagramy bez obciążeń, więc być może wygramy po raz pierwszy w tej rundzie na wyjeździe - zastanawia się Krówka. W meczu tych drużyn w rundzie jesiennej Tłoki przegrały na własnym boisku 1:3 [bramki: Kusiak - Markowski, Żaba, Wesecki].

Piłkarze ze Stalowej Woli po pokonaniu Śląska Wrocław zagrają kolejny mecz "o życie", tym razem w Koninie z tamtejszym Aluminium. Rywal stalowowolan zajmuje piątą pozycję w tabeli z dorobkiem 44 punktów. - Na pewno nie będzie łatwo, a dla nas cenny będzie każdy punkt zdobyty w Koninie - uważa piłkarz Stali, Wojciech Fabianowski. - O naszym najbliższym rywalu wiemy sporo, gdyż Waldek Adamczyk grał kiedyś w Aluminium. W zespole rywala groźny będzie szybki pomocnik Grzegorz Bała, który strzelił już w tym sezonie 12 goli, a także znany z występów w Legii Warszawa Dariusz Solnica. Razem z trenerem Czesławem Palikiem liczymy punkty, które są nam potrzebne do utrzymania. Wychodzi na to, że musimy zdobyć ich 43. Czyli wygrać wszystko u siebie i przywieźć jedno zwycięstwo z wyjazdu - dodaje Fabianowski.

Trener Palik w Koninie do dyspozycji będzie miał wszystkich piłkarzy. Co prawda Jaromir Wieprzęć i Piotr Powroźnik narzekają na urazy, ale w sobotę powinni być w pełni sił.

W rundzie jesiennej Stal zremisowała z Aluminium 1:1 [bramki: Ożóg - Bała].

Pary 28. kolejki: Arka Gdynia - GKS Bełchatów - mecz w piątek, godz. 19; Aluminium Konin - Stal Stalowa Wola, Śląsk Wrocław - Lukullus Świt Nowy Dwór Mazowiecki, RKS Radomsko - Stomil Olsztyn, Stasiak Ceramika Opoczno - Górnik Polkowice, Piotrcovia Ptak Piotrków Trybunalski - ŁKS Łódź, Hetman Zamość - Polar Wrocław, Górnik Łęczna - Podbeskidzie Bielsko-Biała - mecze w sobotę, godz. 17; Ruch Radzionków - Tłoki Gorzyce - mecz w niedzielę, godz. 17.