Rozpoczęły się mistrzostwa Europy w żeglarskiej klasie Mistral

Regaty na Sycylii są pierwszą eliminacją w wyścigu po olimpijskie paszporty. O dwa miejsca walczy sześć kobiet i dwóch mężczyzn
W ubiegłym roku polscy żeglarze wywalczyli cztery kwalifikacje olimpijskie (o następne będą ubiegać się w tym i przyszłym sezonie). W klasie Finn Mateusz Kusznierewicz, w klasie Europa Monika Bronicka, w Mistralu mężczyzn Piotr Myszka, w Mistralu kobiet Agata Brygoła. Nie oznacza to, że mają już zapewniony start w igrzyskach olimpijskich w Atenach. By walczyć w przyszłym roku o olimpijskie medale, muszą najpierw wygrać krajową rywalizację. Jako pierwsi stają do niej "deskarze". Wczoraj na Sycylii rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w klasie Mistral, które są pierwszą eliminacją do reprezentacji na igrzyska olimpijskie.

Na Sycylii startują: Anna Graczyk, Anna Gałecka, Marta Hlavaty (wszystkie SKŻ Hestia Sopot), Marzena Okońska, Katarzyna Prygiel (obie AZS AWFiS Gdańsk), Agata Brygoła (Baza Mrągowo) i Zofia Klepacka (JKP Warszawa) oraz Piotr Myszka (AZS AWFiS), Przemysław Miarczyński i Miłosz Wójcik (obaj SKŻ Hestia).

- W wyśmienitej formie jest Miarczyński, który podczas regat na Majorce przy słabym wietrze był czwarty. On zawsze lepiej pływa, gdy jest silny wiatr - mówi "Gazecie" trener Roman Budziński z SKŻ.

Mistrzostwa Europy w klasie Mistral potrwają do 14 maja.