Kozienice - Znicz 2:0

MZKS Kozienice nie zmarnował okazji, pokonując przed własną publicznością broniący się przed spadkiem z III ligi Znicz Pruszków 2:0

Gospodarze po porażce z Pelikanem Łowicz w ostatniej kolejce byli na cenzurowanym. - Chcieliśmy udowodnić, że wpadka ta była wynikiem tylko i wyłącznie problemów kadrowych drużyny, a nie elementów pozasportowych, o jakich złośliwi mówili wszem i wobec - argumentował Makowiecki.

Kozieniczanie rzeczywiście włożyli wiele ambicji w mecz, by wygrać ze Zniczem. Choć rozstrzygnięcie zapadło dopiero w ostatnich dziesięciu minutach, przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji. Już w pierwszej połowie stworzyli kilka dogodnych okazji. Na przeszkodzie stawał bramkarz Znicza albo też szwankowała skuteczność.

Po przerwie MZKS przyspieszył tempo akcji. W 80. min po rzucie rożnym egzekwowanym przez Edwarda Czaplarskiego najwyżej do dośrodkowania skoczył Grzegorz Sykuła, zdobywając głową prowadzenie. Dwie minuty później Piotr Godlewski otrzymał prostopadłe podanie z głębi pola, wymanewrował obronę, ustalając wynik.

- Trudno gra się takie mecze, ale jestem wdzięczny chłopakom, że potrafili zmobilizować się i zdobyć komplet punktów przed pojedynkiem na szczycie z Jagiellonią Białystok - podsumował występ Makowiecki.

MG MZKS KOZIENICE - ZNICZ PRUSZKÓW 2:0 (0:0).