Legia II - Radomiak 2:2

Rezerwy Legii wzmocnione pięcioma zawodnikami z pierwszej drużyny zremisowały w stolicy w meczu IV ligi z Radomiakiem 2:2

Jakby nie oceniać postawy "zielonych", remis w Warszawie jest sukcesem drużyny Włodzimierza Andrzejewskiego. Do 69. min goście prowadzili nawet 2:1. Chwilę później szarżującego na bramkę Radomiaka Łukasza Siciaka zatrzymał w polu karnym Piotr Szymański. Sędzia wskazał "jedenastkę", którą na gola zamienił Marcin Rosłoń.

Opinie na temat zasadności decyzji arbitra były podzielone. - Nie zahaczyłem Siciaka - tłumaczył po meczu Szymański. Znany, były sędzia piłkarski Wit Gerard Żelazko nie miał żadnych wątpliwości - Karny był ewidentny - stwierdził.

Spotkanie rezerw Legii z Radomiakiem odbyło się na bocznej płycie boiska i w dodatku bez udziału publiczności. Nie przeszkodziło to obu zespołom rozegrać szybki, emocjonujący mecz okraszony czterema golami.

Pierwsze minuty były dla Radomiaka bardzo trudne. Już w 2. min Siciak zmarnował przysłowiową "setkę". Prowadzenie zdobył jednak w 15. min Dylewski. W ciągu kolejnych pięciu minut na listę strzelców ponownie wpisać się mogli Siciak i Dylewski. Bramkarz Radomiaka Edward Minda zachował czyste konto nie tylko dlatego, że miał wiele szczęścia, ale przede wszystkim z powodu fatalnej dyspozycji strzelców.

"Zieloni" przetrzymali napór gospodarzy i od 25. min prowadzili otwartą grę. Sygnał do odrabiana strat dał Jakub Jackowski. W 26. min po dośrodkowaniu Ryszarda Krześniaka skoczył wyżej do piłki od bramkarza Legii - zdobywając głową wyrównującego gola. W 44. min Alfred Kenneth wykończył akcję zainicjowaną na prawej stronie boiska przez Szymańskiego, zdobywając uderzeniem z ośmiu metrów drugą bramkę.

Po przerwie przewaga gospodarzy była bardzo wyraźna. Dwukrotnie w 46. i 90. min od utraty gola uchroniła radomian poprzeczka. Gdyby nie kontrowersyjna sytuacja z 69. min - Radomiak wróciłby ze stolicy z tarczą!

LEGIA II WARSZAWA - RADOMIAK RADOM 2:2 (1:2)

Bramki:

Jackowski (26.), Kenneth (44) - dla Radomiaka; Dylewski (17.), Rosłoń (69. karny) - dla Legii

Radomiak:

Minda - Senator, Rutkowski, Ziółek, Szymański, Koniarczyk, Jackowski, Rosłaniec, Szary, Zawadzki (21. Kenneth), Krześniak.

Inne wyniki zaległych spotkań:

Dolcan Ząbki - GLKS Nadarzyn 1:1 (0:0), Olimpia Warszawa - KS Łomianki 2:0 (1:0), Narew Ostrołęka - Ursus Warszawa 3:1 (0:1)

1. Radomiak 27 59 64:21

2. Pogoń S. 27 52 52:29

3. Legia II 27 51 75:24

4. Łomianki 26 50 48:29

5. Pilica 27 48 54:43

6. Nadnarwianka 27 47 56:37

7. Olimpia 27 44 61:39

8. Targówek 26 42 35:30