Ju-jitsu - OTK w Sosnowcu

Zawodniczki i zawodnicy Olsztyńskiego Stowarzyszenia Ju-jitsu i Judo z powodzeniem walczyli w III Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym. Czworo olsztynian zostało powołanych do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy


Podczas rozgrywanego w Sosnowcu III Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego walczono o punkty uprawniające do występu w indywidualnych mistrzostwach Polski. Jednocześnie zawodniczki i zawodnicy zdobywali w OTK punkty dla swoich klubów. Po czterech turniejach zostanie wyłoniony drużynowy mistrz Polski. Na razie, dzięki bardzo dobrym wynikom zawodników z Olsztyna, w klasyfikacji drużynowej prowadzi Olsztyńskie Stowarzyszenie Ju-jitsu i Judo.

Olsztynianie zajmowali w Sosnowcu czołowe lokaty w swoich kategoriach wagowych. Wśród kobiet pierwsze miejsca zajmowały: Beata Wolska (kategoria 62 kg), Jolanta Rakiel-Sugier (kat. 70 kg) i Monika Jelewska (kat. + 70 kg, pokonała m.in. Joannę Paradzisz, brązową medalistkę mistrzostw świta). W kategorii 55 kg drugie miejsce zajęła Edyta Dobies.

Również zawodnicy Olsztyńskiego Stowarzyszenia Ju-jitsu i Judo zajęli trzy pierwsze pozycje. W kategorii 77 kg wygrał Dawid Malinowski, godnie zastępując pauzującego w zawodach Marka Krajewskiego (najbardziej utytułowany spośród olsztyńskich zawodników). Pierwsze miejsca zajmowali także Tomasz Krajewski (kat. 85 kg) oraz debiutujący w OTK Jacek Szewczak (kat. 94 kg). Drugie miejsce w kategorii + 94 kg zajął Tomasz Szewczak. W kategorii 85 kg trzeci był Wiktor Kokorniak. Punkty dla olsztyńskiego klubu zdobyli również dwaj zawodnicy, którzy zajmowali piąte lokaty: Stanisław Korwat (kat. 69 kg) i Włodzimierz Sugier (kat. 85 kg).

Zawodnikom olsztyńskim towarzyszyli podczas zawodów trenerzy Dariusz Prychacz i Wojciech Zalewski. Techniki kopnięć i uderzenia typowe dla ju-jitsu olsztyńscy zawodnicy trenowali pod okiem trenerów Mariusza Burdalskiego i Bogdana Zawirowskiego.

Dobre wyniki zawodniczek i zawodników Olsztyńskiego Stowarzyszenia Ju-jitsu i Judo zaowocowały powołaniem czworga z nich do reprezentacji Polski, która 7-8 czerwca w Hanau (Niemcy) walczyć będzie o medale mistrzostw Europy. Za miesiąc do Niemiec pojadą: Monika Jelewska, Marek Krajewski, Tomasz Krajewski i Tomasz Szewczak.