Kulturyści ze Śląska zostali mistrzami Europy

Kamil Majek z Rybnika i Bogdan Szczotka z Jaworzna to nowi mistrzowie Europy w kulturystyce. Dzięki ich medalom Polska w klasyfikacji medalowej zajęła drugie miejsce za Rosją. 23-letni Majek, student pierwszego roku Politechniki Świętokrzyskiej w Radomiu, był na zawodach w Sankt Petersburgu bezkonkurencyjny w kategorii 65 kg. Jest uważany za najbardziej utalentowanego polskiego kulturystę młodego pokolenia. - Liczyłem na trzecie-czwarte miejsce, ale nie na mistrzostwo. Dla takiej chwili warto ciężko trenować - mówi trenujący na co dzień w Atlasie Czerwionka zawodnik. - Moja dziewczyna Basia początkowo nie była zachwycona moją sylwetką, ale już się przyzwyczaiła - śmieje się mistrz.

29-letni Szczotka zdobył złoty medal w kategorii 87 kg. - To mój największy sukces sportowy - podkreśla zawodnik, który w zeszłym roku był wicemistrzem Europy. Szczotka jest instruktorem w siłowni w Jaworznie. Kulturystykę uprawia już od 13 lat. Wkrótce jego żoną zostanie Anna Szolc, była mistrzyni Polski w fitness.

Obaj mistrzowie dostaną 4 tys. zł nagrody z resortu kultury fizycznej. Pieniądze przeznaczą przede wszystkim na zakup odżywek.MajekSzczotka
163 cm wzrost172 cm
65 kg naturalna waga95 kg
120 cm obwód w klatce133 cm
45 cmbiceps52 cm