Mecze pingpongistek

Wicemistrzynie Polski, zawodniczki LUKS-u Cekol Stawiguda, zakończyły już rozgrywki ligowe. Dzisiaj zakończą również rozgrywki o Puchar Polski. W finałowym meczu zespół ze Stawigudy zagra z AZS-em WSP Print Cycero Częstochowa

W ostatniej kolejce spotkań ekstraklasy kobiet LUKS Cekol przegrał w Sandomierzu z KTS-em 2:3. Wynik spotkania nie miał znaczenia w rywalizacji o medale mistrzostw Polski. Już wcześniej zawodniczki KTS-u zapewniły sobie tytuł mistrzyń Polski. Także tenisistki stołowe ze Stawigudy prowadzone przez trenera Zbyszka Pietkiewicza, miały pewność, że zakończą sezon z sukcesem, jakim jest wicemistrzostwo Polski (przed rokiem LUKS Cekol zdobył brązowy medal mistrzostw).

Spotkanie w Sandomierzu pomiędzy dwoma najlepszymi żeńskimi zespołami w Polsce było bardzo zacięte. Punkty dla KTS-u zdobyły Xu Na (2) i Wanda Lityńska-Sidorenko (1). Dla LUKS-u Cekol po jednym punkcie uzyskały: Monika Pietkiewicz (pokonała Wandę Lityńską-Sidorenko) oraz Klaudia Szadkowska (wygrała z Barbarą Jandą).

W drugim meczu drużyn walczących o medale mistrzostw Polski AZS WSP Print Cycero Częstochowa pokonał Bronowiankę PHU Akropol Kraków 3:0. Brązowy medal mistrzostw Polski przypadł zespołowi z Częstochowy. Ekstraklasę opuścił zespół BKS Wanda Kraków.

LUKS Cekol Stawiguda i AZS-WSP Print Cycero Częstochowa toczyły w tym sezonie interesujące mecze w ekstraklasie. Dzisiaj drużyny te zmierzą się w finałowym spotkaniu o Puchar Polski. Mecz zostanie rozegrany w Stawigudzie o godz. 16. LUKS Cekol po raz drugi z rzędu doszedł do finału rozgrywek o Puchar Polski. Przed rokiem zawodniczki ze Stawigudy zdobyły to trofeum, pokonując Bronowiankę Kraków. W dzisiejszym finale LUKS Cekol wystąpi bez chorej Dong Rui Fang, którą zastąpi Klaudia Szadkowska. Drużyna z Częstochowy zagrać ma w najsilniejszym składzie z Xu Jie, Pauliną Narkiewicz i Anną Smykowską na czele.