Sport w skrócie

Wyniki żeglarskiego Pucharu Murphy and Nye. Wielkopolskie piłkarki w kadrze na mecz z Rosją. Pięć medali wielkopolskich pięściarzy na Olimpiadzie Młodzieży.
ŻEGLARSTWO

NA JEZIORZE KIERSKIM. Paweł Pawlaczyk z Jachtklubu Wielkopolski, brązowy medalista mistrzostw Europy w OK Dinghy zwyciężył w tej klasie w ogólnopolskich regatach o Puchar Murphy and Nye na jeziorze Kierskim w Poznaniu. Drugi był Antoni Pawłowski z AZS Poznań, a trzeci Michał Karczewski z Trampa Mielno. W klasie Europa triumfował Michał Kaczmarek (JKW) przed swoim kolegą klubowym Olafem Kowalskim i Agatą Najdrowską (Juvenia Olsztyn). Rywalizację w klasie Słonka zdominowali żeglarze obchodzącego w tym roku 70-lecie JKW. Zwyciężyła załoga Tomasz Sołdecki - Marcin Pituła przed Mariuszem Pokryszką i Adamem Bazylim.

PIŁKA NOŻNA

WIELKOPOLANKI W KADRZE. Pięć piłkarek z wielkopolskich klubów zostało powołanych do 18-osobowej kadry na mecz eliminacji mistrzostw Europy z Rosją, który zostanie rozegrany 18 maja w Moskwie. W reprezentacji znalazły się: bramkarka Medyka Konin Agnieszka Gajdecka, jej klubowe koleżanki Agnieszka Leonowicz i Karolina Wiśniewska, a także dwie piłkarki Ateny-Opel Niedbała Poznań - Anna Gawrońska i Joanna Moczulewska. Polki zaczęły eliminacje od porażki z Węgierkami 0:2 w Czechowicach Dziedzicach. W porównaniu ze składem kadry na ten mecz w kadrze trenera Albina Wiry zabraknie Anny Kijas z Medyka i bramkarki Ateny - Joanny Klawińskiej. Polki w grupie eliminacyjnej grają również z Francją i Islandią.

BOKS

NASI NA OLIMPIADZIE. Pięć medali (dwa złote i trzy brązowe) zdobyli młodzi pięściarze z wielkopolskich klubów w turnieju bokserskim 9. Olimpiady Młodzieży Świętokrzyskie 2003. Rywalizację w kategorii do 46 kg wygrał Łukasz Polcyn z Olimpii Poznań, a w wadze do 60 kg - Szymon Pogorzały ze Stelli Gniezno. Brązowe medale zdobywali: Piotr Białasik z Polonii Leszno (do 52 kg), Piotr Dzierzgowski z Zagłębia Konin (do 54 kg) i Paweł Dekarz z klubu Stamm Kościan (do 75 kg). Wyniki te dały Wielkopolsce czwarte miejsce w klasyfikacji klubowej turnieju pięściarzy.

PŁYWANIE SYNCHRONICZNE

WYNIKI Z OLIMPIADY. Siedem medali to dorobek Wielkopolanek w zawodach na basenie warszawskiego Pałacu Kultury w ramach Olimpiady Młodzieży. Złote medale zdobyli: solistka Sandra Kaczmarek z Dąbrówki Poznań, duet Natalia Stachowiak i Natalia Kościelska z Akwawitu Leszno oraz zespół Wandy Poznań. Medalami srebrnymi mogą pochwalić się: Natalia Stachowiak w występie solowym oraz drużyna Akwawitu Leszno. Brązowe "Krązki" wywalczyły: duet Anna Klimaszyk i Dagmara Kowalska z Wandy Poznań oraz zespół Dąbrówki. W klasyfikacji województw Wielkopolska zwyciężyła.