Sport w skrócie

Robert Miśkowiak awansował do półfinałów IMŚJ na żużlu. Małgorzata Wojtkowiak odpadła w ćwierćfinale PŚ florecistek w Paryżu. Gnieźnianin Dariusz Kruczkowski mistrzem Polski w biegu na 10 km. Dwa medale gimnastyczek artystycznych Energetyka Poznań na Olimpiadzie Młodzieży. Adam Kubacki z Kłosa Budzyń wygrał w Iwnie konkurs w skokach przez przeszkody O Błękitną Wstęgę Wielkopolski.

ŻUŻEL

AWANS MIŚKOWIAKA. Robert Miśkowiak z Polonii Piła i Krzysztof Kasprzak z Unii Leszno awansowali do żużlowych półfinałów Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Ćwierćfinały odbyły się we włoskim Terenzano oraz w austriackim Wiener Neustadt. Półfinały zostaną rozegrane 9 czerwca w Abensbergu i 29 czerwca w Lublanie, a finał odbędzie się 13 września w Kumli.

SZERMIERKA

WOJTKOWIAK W PARYŻU. Małgorzata Wojtkowiak z Warty Poznań została wyeliminowana w ćwierćfinale turnieju florecistek o Puchar Świata w Paryżu. Poznanianka przegrała 14:15 z Włoszką Gionanni Trillini. Zawody wygrała Rosjanka Swietłana Bojko, która pokonała w finale swoją rodaczkę Jekatierinę Juczewą 15:9.

LEKKOATLETYKA

BIEGANIE W BIELSKU. Gnieźnianin Dariusz Kruczkowski reprezentujący Zawiszę Bydgoszcz zdobył na stadionie w Bielsku-Białej złoty medal mistrzostw Polski w biegu na 10 km. Mistrzostwa rozegrano w ramach pierwszego w tym roku mityngu Grand Prix PZLA. Ciekawy wynik w tym mityngu uzyskała zawodniczka Olimpii Poznań Justyna Lesman w biegu na dystansie 1000 m. Poznanianka uzyskała czas 2.42,87.

GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA

ENERGETYK W KRAKOWIE. Dwa medale 9. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w gimnastyce artystycznej zdobyła zawodniczka poznańskiego Energetyka. W zawodach klasy III w układzie techniczno-akrobatycznym oraz w układzie z obręczą druga była Sonia Borkowicz. Impreza odbyła się w Krakowie. W klasyfikacji klubowej Energetyk zajął ósme, a Dąbrówka Poznań dziesiąte miejsce. Wyniki tych klubów dały Wielkopolsce piątą lokatę w klasyfikacji województw.

JEŹDZIECTWO

KUBACKI ZE WSTĘGĄ. Adam Kubacki z Kłosa Budzyń na koniu Nuriew wygrał w Iwnie 31. konkurs Grand Prix w skokach przez przeszkody O Błękitną Wstęgę Wielkopolski. Dopiero piąte miejsce zajął faworyt konkursu Jacek Zagor z Hipodromu Wola Poznań, ale w Iwnie nie startował na swoich najlepszych koniach. 18-letni Kubacki, podobnie jak trzech następnych jeźdźców, miał dwa bezbłędne przejazdy. O kolejności decydował czas pokonania parkuru.