Radomska Amatorska Liga Piłki Nożnej

Nabiera rumieńców rywalizacja w lidze amatorskiej. Faworyci na ogół wygrywają. Słabsi z pokorą pobierają nauki. Na liście strzelców nadal przewodzi z czterema trafieniami Maciej Giza z Iskry
Po tygodniu rywalizacji rozegrano osiem spotkań, w których strzelono aż 39 goli. Uczestnikom nie przeszkadza ani wyjątkowy kurz boiska, ani fakt, że w minioną środę o piłkarzach zapomnieli wszyscy trzej sędziowie prowadzący rozgrywki. Na wysokości zadania ze strony organizatorów stanął na szczęście Sławomir Baćmaga, który bez problemów poprowadził trzy mecze.

Jak poinformowali "Gazetę" organizatorzy, z ligi wycofała się drużyna Róży Jedlni Letnisko. Grono uczestników uzupełnił Altadis.MAREL - WOLA 2:1.

Bramki: Kiełbasa 2 - dla Marela; Kaca - dla Woli.

Było to jedno z lepszych spotkań tegorocznej edycji. Oba zespoły zaprezentowały niezłe umiejętności i dużą wolę walki. Przy stanie 1:1 Marel nie wykorzystał rzutu karnego, który obronił bramkarz Woli. W końcówce meczu na wysokości zadania stanął z kolei Leszek Szpaderski, broniąc szczęśliwie w beznadziejnej sytuacji. Było to drugie zwycięstwo Marelu.PWSOŚ - ŁUCZNIK 4:1.

Bramki: Krawiec 2, Wilkowski, Miller - dla PWSOŚ; Mroczkowski - dla Łucznika.

Studenci w pełni zrehabilitowali się za słabszy mecz w pierwszej kolejce. O ile w pierwszej połowie mecz był dość wyrównany, tak po przerwie przewaga faworyta była już bardzo widoczna. Dobre spotkanie rozegrali Robert Wilkowski i strzelec dwóch goli - Tomasz Krawiec. Najmłodsza drużyna ligi ambitnie dążyła do zmiany wyniku, zdobywając w końcówce spotkania honorowego gola.KOMANDOR - RADIMP 6:1.

Bramki: Sułek 2, S. Latosek, T. Latosek (karny), Sikora, Jaśkiewicz - dla Komandora; Bąk - dla Radimpu.

Komandor to czołowa drużyna ligi, która w dwóch meczach zdobyła nie tylko komplet punktów, ale także dziewięć bramek. W meczu z Radimpem, który do tuzów ligi nie należy - była zdecydowanym faworytem. Mimo teoretycznej przewagi Komandor długo nie potrafił znaleźć sposobu, by pokonać bramkarza rywali. Po strzeleniu pierwszej bramki rozwiązał się worek. Pod koniec spotkania rozmiary porażki zmniejszył uderzeniem z rzutu wolnego Sławomir Bąk.

Do zakończenia drugiej kolejki pozostały trzy mecze, które rozegrane zostaną dziś na boisku przy ul. Chałubińskiego. W tabeli z kompletem zwycięstw prowadzi Marel przed Komandorem i Iskrą, która odniosła rekordowe zwycięstwo z Radimpem 12:1.

Klasyfikacja strzelców: 4 gole - Maciej Giza (Iskra), 3 - Maciej Prusiński (Iskra), Grzegorz Kiełbasa (Marel), Mirosław Sułek (Komandor), 2 - Konrad Latała (Iskra), Andrzej Śwital (Iskra), Paweł Konopka (Komandor), Mariusz Gos (Amarol), Tomasz Krawiec (PWSOŚ), 1 - Sławomir Bąk (Radimp), Sławomir Osiński (Iskra), Mariusz Wąsik (Marel), Alfred Kudła (Marel), Mariusz Warzyński (Radimp), Piotr Dorsz (Godów), Łukasz Łozicki (Rafpol/Gotar), Artur Kaca (Wola), Robert Wilkowski (PWSOŚ), Michał Miller (PWSOŚ), Kamil Mroczkowski (Łucznik), Paweł Sikora (Komandor), Sławomir Latosek (Komandor), Tomasz Latosek (Komandor), Hubert Jaśkiewicz (Komandor).

Spotkania drugiej i trzeciej kolejki: Godów - Altadis, poniedziałek godz. 16.15, Amarol - Ekoidea, poniedziałek godz. 17.30, Iskra - Rafpol/Gotar, poniedziałek godz. 18.45; Łucznik - Radimp, środa godz. 18, Marel - PWSOŚ, środa godz. 19.10.

Organizatorem rozgrywek jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu. Patronat prasowy nad imprezą sprawuje "Gazeta Wyborcza".