Sport.pl

Mistrzostwa Polski juniorów w koszykówce

KOSZYKÓWKA MĘŻCZYZN. Koszykarze Stali Stalowa Wola zdobyli srebrne medale mistrzostw Polski juniorów. W rozegranym w Szczecinie turnieju finałowym podopieczni Leszka Kaczmarskiego zajęli drugie miejsce.
W finałowym meczu stalowowolanie przegrali 52:89 z zespołem Junaka Włocławek. Wcześniej w rozgrywkach grupowych Stal pokonała SKK Szczecin i Sudety Jelenia Góra oraz przegrała z WKK Wejherowo, a w półfinale wygrała 80:76 ze Śląskiem Wrocław.

W meczu o trzecie miejsce lepsi okazali się koszykarze z Wrocławia, którzy zwyciężyli 90:84.

Wyniki

Grupa A

Śląsk Wrocław - Junak Włocławek 78:50, Pyra Poznań - AZS Lublin 68:54, Junak - AZS 69:57, Śląsk - Pyra 77:67, Pyra - Junak 62:69, AZS - Śląsk 61:73.

1. Śląsk3-06228:178
2. Junak2-15192:187
3. Pyra1-24197:204
4. AZS0-33168:220
Grupa B

Sudety Jelenia Góra - WKK Wejherowo 76:95; SKK Szczecin - Stal Stalowa Wola 62:74. Kwarty: 15:15, 12:26, 14:18, 21:15. Stal: B. Wołoszyn 23, Gabiński 14, Szewczyk 13, Kochan 8, Kurpiasz 6, Ciurko 5, Łabędzki 5, Jadowski 0; WKK - Stal 96:85. Kwarty: 19:34, 26:21, 27:14, 24:16. Stal: Szewczyk 31, B. Wołoszyn 12, Kurpiasz 10, Gabiński 7, Łabędzki 6, Kochan 6, Ciurko 3, Jadowski 0; SKK - Sudety 70:75; Stal - Sudety 102:92. Kwarty: 22:23, 2:19, 25:23, 33:27. Stal: Szewczyk 28, Gabiński 24, Kurpiasz 21, Jadowski 16, Kochan 6, B. Wołoszyn 5, Łabędzki 2; SKK - WKK 69:72.

1. WKK3-06263:230
2. Stal2-15261:250
3. Sudety1-24229:246
4. SKK0-33215:242
Mecz o 7. miejsce:

SKK Szczecin - AZS Lublin 55:64.

Mecz o 5. miejsce:

Pyra Poznań - Sudety Jelenia Góra 72:65.

Półfinały:

Junak Włocławek - WKK Wejherowo 91:85, Śląsk Wrocław - Stal Stalowa Wola 76:80. Kwarty: 19:14, 18:22, 12:20, 27:24. Stal: Kurpiasz 21, B. Wołoszyn 17, Jadowski 10, Łabędzki 10, Szewczyk 9, Gabiński 8, Kochan 5.

Mecz o 3. miejsce:

WKK Wejherowo - Śląsk Wrocław 84:90.

Mecz o 1. miejsce:

Junak Włocławek - Stal Stalowa Wola 89:52. Kwarty: 22:13, 15:18, 29:5, 23:16. Stal: Gabiński 20, Jadowski 10, B. Wołoszyn 8, Kochan 6, Szewczyk 5, Kurpiasz 2, Ciurko 1.

Klasyfikacja końcowa:

1. Junak Włocławek

2. Stal Stalowa Wola

3. Śląsk Wrocław

4. WKK Wejherowo

5. Pyra Poznań

6. Sudety Jelenia Góra

7. AZS Lublin

8. SKK Szczecin