Marszałek województwa podzielił pieniądze na bazę sportową

Sejmik Województwa Małopolskiego rozdzielił ponad 15,5 mln zł, pochodzących z dopłat do stawek w grach liczbowych, na bazę sportową. Dla działaczy Wisły najważniejsze jest przyznanie 320 tys. zł na podgrzewanie murawy.
Dotacja 320 tys. zł na podgrzewanie płyty stadionu Wisły została uznana za priorytetową dla województwa. - Wprawdzie nie jest to oszałamiająca kwota na ogólny koszt ponad 2,5 mln, ale środki podzielono sprawiedliwie - twierdzi marszałek województwa Janusz Sepioł.

Zarząd Sejmiku ma do dyspozycji pewną pulę przekazywaną z Urzędu Kultury Fizycznej i Sportu, którą dzieli zgodnie z przyjętym Programem Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Małopolskiego. Do tej pory skorzystało z niego blisko 2/3 gmin województwa.

- Wszyscy, którzy grają w totka, sponsorują obiekty sportowe - obrazowo opisuje Sepioł. - Uchwała o podzieleniu tej kwoty została przyjęta jednogłośnie.

Z sumy 15,5 mln prawie połowę (ok. 7,5 mln) przeznaczono na kontynuowanie prac z poprzednich lat. Do najważniejszych należą budowy pływalni w Chrzanowie, Brzesku i Skawinie, modernizacja basenu w Brzeszczach oraz dokończenie hali Proszowianki.

W tym roku rozpoczęły się budowy pływalni w Zabierzowie i Suchej Beskidzkiej (dotacje po 1,3 mln w ciągu dwóch lat). W mniejszym stopniu dofinansowano powstanie hal sportowych i sal gimnastycznych.