Motocykliści zawitają do Chełmna

Trzy imprezy rangi mistrzostw Polski, około 300 zawodników - okazale zapowiada się motocyklowy maraton w Chełmnie. Najważniejszy będzie inauguracyjny start motocrossowców Wisły Chełmno
- To największa motocyklowa impreza w naszym kraju w tym roku - mówi trener Wisły Włodzimierz Knap. Jako pierwsi już jutro pod maszyną startową staną jego podopieczni, rywalizujący w mistrzostwach Polski w motocrossie.

Wisła - choć to sześciokrotny z rzędu mistrz Polski - jeszcze chyba nigdy nie była tak mocna. Do bardzo utalentowanych wychowanków klubu dołączył w tym roku Marcin Wójcik z GAMK Gdańsk, który będzie jednym z głównych kandydatów do podium w klasie open. Jego najgroźniejsi rywale to zapewne...koledzy klubowi Sebastian Krywult i Łukasz Kurowski.

Trener Knap w każdej klasie może liczyć na przynajmniej jeden medal. Wśród najmłodszych (80 ccm) o podium będzie walczył szósty rok temu Paweł Nowicki. W klasie 125 junior zdecydowanym faworytem jest Michał Stępiński z Jastrzębia Lipno; medal chce zdobyć także Marcin Kurowski (Wisła) i wreszcie w klasie 125 senior kandydatami do podium są Jacek Olszewski (Jastrząb) oraz Karol Knap i Łukasz Wysocki (Wisła).

W sobotę i niedzielę na chełmińskim torze o medale MP rywalizować będą specjaliści od enduro. W formule cross country wystartuje około 150 zawodników, którzy będą się ścigać bez przerwy przez trzy godziny w sobotę i dwie w niedzielę.

Wreszcie trzecią imprezą na chełmińskim torze będą mistrzostwa Polski w quadach. To czterokołowe pojazdy znane do tej pory kibicom w naszym regionie z wyścigów na torach żużlowych w Toruniu i Bydgoszczy. Specjaliści od quadów będą rywalizować o medale w sobotę i niedzielę zaraz po wyścigach enduro.

jpWisła'2003

80 ccm: Paweł Nowicki, Zbigniew Janicki, 125 ccm junior: Albert Pelec, Tomasz Michnicki, Marcin Kurowski; 125 ccm senior: Karol Knap, Łukasz Wysocki, Tomasz Zdrojewski, Filip Bruś, Maciej Rybka; open: Marcin Wójcik, Łukasz Kurowski, Sebastian Krywult, Wiesław Wiśniewski, Krzysztof BudnikWeekend z motocyklami

czwartek: 13.00 - 16.30 MP w motocrossie; piątek: 17.00 - 22.00 odprawa techniczna zawodników w cross country; sobota: 10.30 - 13.30 MP enduro w formule cross country, 14.00 MP quadów; niedziela: 9.00 MP w enduro; 13.00 MP quadów