Sport w skrócie

TENIS STOŁOWY

OŚRODEK DO ZERA. Pingpongistki krakowskiego Ośrodka PZTS przegrały na wyjeździe z AZS AE Wrocław 0:3 w ekstraklasie kobiet (o utrzymanie). Punkty zdobyły Renata Krawczyk, Magdalena Cichocka i Daria Łuczakowska. Ośrodek zajmuje ósme, ostatnie miejsce (8 pkt) i w ostatnim spotkaniu zagra z krakowską Wandą, ale nawet zwycięstwo w tym meczu nie gwarantuje im utrzymania.

TYMBARK TEŻ. Tenisistki Mireksu Tymbark przegrały w Łodzi z tamtejszą Eltą 0:10 w pierwszym meczu barażowym o awans do I ligi kobiet. Rewanż odbędzie się najbliższą sobotę w Tymbarku.SIATKÓWKA

SANDECJA PRAWIE UTRZYMANA. Siatkarki Sandecji we własnej hali dwukrotnie pokonały LKSS Mogilno 3:0 i 3:1 w barażach o utrzymanie się II lidze kobiet. Gra się do trzech zwycięstw, kolejne mecze w Mogilnie za dwa tygodnie.

ARMATURA RACZEJ NIE AWANSUJE. Siatkarki krakowskiej Armatury dwukrotnie przegrały w Kołobrzegu z tamtejszym OPP 1:3 i 2:3 w barażach o awans do II ligi kobiet.PIŁKA HALOWA

BAUSTAL W FINALE. Po zwycięstwie w turnieju półfinałowym rozgrywanym w Zielonkach obrońca tytułu Baustal awansował do finału Pucharu Polski. Nie dojechały drużyny Iskry Kochlice i ŻW Capitolu Legnica, dlatego rozegrano tylko jeden mecz. Krakowianie pokonali po dogrywce Rekord Bielsko-Biała 7:4. Bramki zdobyli Robert Dąbrowski, Krzysztof Marzec, Krzysztof Filipczak po 2, Piotr Jamroz 1 - Baustal; Tomasz Piechówka 4 - Rekord.

BADMINTON

"ZŁOTY" PĄCZEK. Hubert Pączek (AZS Kraków) zdobył dwa złote medale (w singlu i deblu) młodzieżowych mistrzostwach Polski w badmintonie rozgrywanych w Piotrkowie Trybunalskim. Agata Rzepczyk (AZS Kraków) była trzecia w grze pojedynczej kobiet i druga w grze podwójnej.