Sport w skrócie

Zwycięstwo Małgorzaty Wojtkowiak z Warty Poznań w Pucharze Polski we florecie. Drugie miejsce Moniki Drybulskiej z Olimpii Poznań w biegu ulicznym im. Bronisława Malinowskiego. Marcin Lewandowski z grupy Mróz Borek Wlkp. wygrał ostatni etap wyścigu kolarskiego Szlakiem Grodów Piastowskich. Wyniki wyścigów samochodowych na Torze Poznań. Marek Jaroszewski z Apis Plus Piła czwarty w biegu ulicznym w Szczecinku. Srebro Cecylii Pudlickiej z Polonii Leszno w mistrzostwach Polski w kick-boxingu w formule light contact. Wyniki Wiosennych Regat Kwalifikacyjnych Seniorów w Wioślarstwie.

SZERMIERKA

WOJTKOWIAK W GDAŃSKU. Zwycięstwem Małgorzaty Wojtkowiak z Warty Poznań zakończył się rozegrany w Gdańsku trzeci turniej zaliczany do klasyfikacji Pucharu Polski we florecie kobiet. Wojtkowiak pokonała w finale turnieju Joannę Bórkowską z Polonii Leszno 15:7. Wcześniej wyeliminowała m.in. Białorusinkę Natalię Krawczenko i Katarzynę Kryczało. Niespodziewanie już w ćwierćfinale odpadła aktualna mistrzyni Europy Sylwia Gruchała. Gdańszczankę w ćwierćfinale pokonała rewelacyjna Bórkowska. Dzięki zwycięstwu w Gdańsku Wojtkowiak awansowała na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski Sietom Tour.

KOLARSTWO

MRÓZ SZLAKIEM GRODÓW. Marcin Lewandowski z grupy Mróz Borek Wlkp. wygrał ostatni etap wyścigu kolarskiego Szlakiem Grodów Piastowskich. Na piątym miejscu linię mety przekroczył inny kolarz Mroza Cezary Zamana. W klasyfikacji generalnej wyścigu zwyciężył jednak Piotr Przydział z Grupy CCC Polsat, a najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem Mroza był Ukrainiec Aleksander Klimienko.

SPORT SAMOCHODOWY

WYŚCIGI NA TORZE. Zaledwie 40 kierowców wystartowało w samochodowych wyścigowych mistrzostwach Polski na Torze Poznań. Do wyścigu formuł nie zgłosił się żaden uczestnik, a do klasy H 2000 tylko dwa samochody. Oto zwycięzcy klas. H 2000: Paweł Hildebrański (A. Wielkopolski). H 3500: Adam Gładysz (A. Kielecki). Grand Prix Polski: Maciej Stańco (A. Kielecki). N 1150: Maciej Polody (A. Wielkopolski).

ALFA ROMEO W POZNANIU. Jakub Golec z Automobilklubu Wielkopolski wygrał na Torze Poznań 1. rundę samochodowego Pucharu Alfa Romeo 156. Golec najpierw pokonał rywali w sprincie na sześć okrążeń, a potem w wyścigu głównym na 13 okrążeń. W inauguracyjnych zawodach nie wystartował dwukrotny triumfator imprezy Artur Czyż. W sobotnim treningu Karolina Czapka (A. Wielkopolski) uderzyła w bandę i miała mocno uszkodzony samochód - w niedzielę zajęła w wyścigu czwarte miejsce, a w sprincie piąte. W pierwszym wyścigu na pierwszym zakręcie "dachował" samochód prowadzony przez Macieja Tomaszewskiego (A. Polski). Rywalizacji z powodu awarii samochodu nie ukończył doświadczony kierowca Zbigniew Szwagierczak.

LEKKOATLETYKA

PILANIN W SZCZECINKU. Marek Jaroszewski z klubu Apis Plus Piła zajął czwarte miejsce w 20. Biegu Ulicznym im. Winanda Osińskiego w Szczecinku. Do zwycięzcy biegu na 10 km, Białorusina Azata Rakipowa stracił 35 s.

DRUGA Z OLIMPII. Monika Drybulska z Olimpii Poznań zajęła drugie miejsce w 22. Międzynarodowym Biegu Ulicznym im. Bronisława Malinowskiego. Bieg odbył się w Grudziądzu, a Drybulska przegrała rywalizację jedynie z Kariną Szymańską z Promienia Kowalewo Pomorskie. Poznanianka straciła do zwyciężczyni 34 s.

KICK-BOXING

PUDLICKA NA PODIUM. Cecylia Pudlicka z Polonii Leszno zdobyła srebrny medal mistrzostw Polski w kick-boxingu w formule light contact, które odbyły się w Zielonej Górze. W walce finałowej kategorii do 60 kg przegrała z Moniką Florek z Krak Sport Kraków. Medal Pudlickiej był jedynym zdobytym przez Wielkopolan w tej imprezie.

WIOŚLARSTWO

MOKRONOWSKA ZWYCIĘŻA. Wiosenne Regaty Kwalifikacyjne Seniorów w Wioślarstwie na torze regatowym Malta w Poznaniu potwierdziły prymat kadrowiczów, którzy przygotowują się do sierpniowych mistrzostw świata w Mediolanie. Przedstawiamy ciekawsze wyniki Wielkopolan. Jedynka mężczyzn: 3. Arnold Sobczak (Posnania Poznań). Jedynka kobiet wagi lekkiej: 1. Ilona Mokronowska (Posnania Poznań).

KULTURYSTYKA

WINOGRADY W MIŃSKU. Trzy medale przywieźli zawodnicy TKKF Winogrady Poznań z mistrzostw Polski w kulturystyce, które odbyły się w Mińsku Mazowieckim. Najlepszy wynik osiągnęła para Daria Piznal - Radosław Słodkiewicz, która zdobyła złoty medal. Srebro wywalczył Słodkiewicz w kategorii powyżej 95 kg, a brąz - Robert Kiesz w wadze do 95 kg.

JUDO

OLIMPIADA MŁODZIEŻY. Barbara Jopek zdobyła złoty medal, a Julia Piotrowska srebrny w rywalizacji judoczek podczas Olimpiady Młodzieży Świętokrzyskie 2003. Obie judoczki są zawodniczkami Olimpii Poznań. Zespół ten zajął drugie miejsce w klasyfikacji klubowej, a Wielkopolska w klasyfikacji województw była szósta.