Jak grali kadrowicze w swoich klubach

Bramkarze:

Maciej Nalepa (Karpaty Lwów): Grał 90 minut w zwycięskim meczu z Dnipro Dnipropietrowsk (1:0).

Mariusz Liberda (Groclin Grodzisk Wlkp.): W meczu z Polonią nie miał wiele pracy, ale na początku kilka razy zamiast wyjść do dośrodkowań, został w bramce.

Obrońcy:

Jacek Bąk (RC Lens): Grał 45 minut w zwycięskim sparingu z Lyonem 2:1

Marcin Baszczyński (Wisła Kraków): W meczu z Amicą (1:1) widać było wciąż ślady kontuzji. W obronie nie miał zbyt dużo pracy, w ofensywie tylko jedna udana akcja.

Arkadiusz Głowacki (Wisła Kraków): Jeden z gorszych meczów w sezonie. Przez jego błąd Sobociński był sam na sam. Błąd przy golu dla Amiki, ale też zaczął akcję, po której Wisła zdobyła prowadzenie.

Mariusz Jop (Wisła Kraków): Przyzwoicie poza błędem przy golu. W 59. min zmylony przez Dembińskiego walczył jednak do końca i zablokował strzał, podobnie jak uderzenie Mielcarskiego z bliska w 65. min.

Tomasz Jarzębowski (Legia Warszawa): Przeciętny mecz. Miał kilka kiksów z tyłu, znacznie lepszy w ofensywie. Zdobył wiosną trzeciego gola, ale przy dużej pomocy bramkarza GKS.

Rafał Lasocki (Lech Poznań): Słaba gra w meczu ze Szczakowianką. Nie wyrózniał się z przodu, nie wyróżniał w tyłach.

Pomocnicy:

Jacek Krzynówek (FC Nuernberg): 90 minut w przegranym 0:4 meczu z HSV Hamburg.

Tomasz Zdebel (Genclerbirligi Ankara): Remis z Altay 3:3, mimo prowadzenia 3:1. Zdebel grał 90 minut, nie zdobył gola, nie miał asysty, ale ocenił, że przed meczem kadry jest w formie. Kłopoty żołądkowe minęły.

Arkadiusz Radomski (SC Heerenveen): Grał 90 minut w meczu przeciwko Vitesse Arnhem (2:2).

Mirosław Szymkowiak (Wisła Kraków): Cały czas widać problemy ze zdrowiem. Przeciętny mecz z Amicą. Brał udział w akcji przy golu. Wisła straciła bramkę, gdy był opatrywany poza boiskiem.

Kamil Kosowski (Wisła Kraków): Aktywny, walczył, biegał, asystował przy golu. Najlepszy z kadrowiczów Wisły.

Marcin Zając (Groclin): Przeciętna gra z Polonią, choć i tak akcje Groclinu prowadzone były głównie jego stroną. Nie miał jednak decydującego wpływu na wynik meczu.

Napastnicy:

Artur Wichniarek (Arminia Bielefeld): grał 90 minut w meczu z Energie Cottbus (2:2). Strzelił bramkę.

Andrzej Niedzielan (Groclin): Pierwszy gol w meczu z Polonią to przynajmniej w 50 proc. jego zasługa. Przytomnie przyjął na pierś piłkę lecącą nad obrońcami i świetnie strzelił. Kilka razy błysnął szybkością i dużą ochotą do gry.

Tomasz Dawidowski (Amica Wronki): Nie grał z Wisłą Kraków, ukarany za żółte kartki.

Polacy na obczyźnie

Paweł Abbott (Preston North End) - zdobył jedynego gola w meczu 45. kolejki I ligi angielskiej z Bradford City (1:0)

Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck) - zdobył gola w wygranym 1:0 wyjazdowym meczu 22. kolejki ukraińskiej z Obołonem Kijów

Tomasz Hajto (Schalke 04) - grał przez 59 min w przegranym 1:2 spotkaniu na Arena AufSchalke z VfL Bochum, zmienił go Andy Moeller

Radosław Kałużny (Bayer Leverkusen) - wszedł na ostatnie 13 minut w wyjazdowym meczu z Borussią Moenechengladbach (2:2) za Yldiraya Basturcka

Bartosz Karwan (Hertha Berlin) - ani minuty w wygranym 2:0 meczu z Hannoverem 96

Andrzej Juskowiak (Energie Cottbus) - grał 76 minut w meczu przeciwko Arminii Bielefeld (2:2). Aystował przy obu gola swojego zespołu.