Sport.pl

Jelena Dementiewa wygrała w Amelia Island

Pod nieobecność Venus Williams (odpoczywa przed warszawskim J&S Cup) główną pulę na Florydzie miała zgarnąć jedna z Amerykanek lub Justine Henin-Hardenne. Tymczasem 21. na liście WTA Dementiewa najpierw oddała jednego gema Danieli Hantuchovej (Słowaczka też przyjeżdża do Warszawy), potem po dwugodzinnym horrorze wygrała z Henin-Hardenne (nr 1), a w finale pokonała Lindsay Davenport (nr 2).
- Na ten moment czekałam od dawna - wyznała Dementiewa, która od sierpnia 1998 roku zarobiła na korcie ponad dwa miliony dolarów. Za swój pierwszy tytuł dopisze kolejne 93 tys. dolarów. A jeszcze w lutym, po klęsce w Paris Indoors z Amelie Mauresmo 0:6, 0:6, złośliwi komentowali, że zamienia się w drugą Annę Kurnikową (Dementiewa też jest ładna, też ma długie nogi i też jest blondynką).

Nie mniejsze zamieszanie wywołała urodzona w Jugosławii, ale wychowana w Australii, Jelena Dokić (też będzie w Warszawie). Grała już dla nowej ojczyzny, dwa lata temu zmieniła paszport na jugosłowiański, by teraz oświadczyć, że na igrzyskach w Atenach zamierza reprezentować... Australię.

Ostatnia zadbała o poruszenie odpoczywająca od tenisa Serena Williams (w Warszawie nie zagra). - Czuję się aktorką, modelką i dopiero na trzecim miejscu sportsmenką - powiedziała 21-letnia liderka rankingu WTA. - Moje zdjęcia w Sport Illustrated spotkały się z dobrym przyjęciem. Pozowanie dla "Vogue" też było przyjemne. Każdego tygodnia, gdy nie było mnie na korcie, stałam przed kamerą - przyznała Serena. Amerykanka czeka na pisany specjalnie dla niej scenariusz i przygotowuje własną kolekcję mody.

Na szczęście mężczyźni robią to, co umieją najlepiej. W finale w Monte Carlo Hiszpan Juan Carlos Ferrero po nudnym meczu wygrał z Argentyńczykiem Guillermo Corią. Najbardziej rozczarowane były panie, bo ich ulubieniec - muskularny (szczególnie w nowym stroju bez rękawów) Hiszpan Carlos Moya odpadł już w półfinale z Corią.

Finał w Monte Carlo (pula nagród 2,45 mln dol.): J.C. Ferrero (Hiszpania, 1) - G. Coria (Argentyna) 6:2, 6:2.

Finał w Amelia Island (585 tys. dol.): J. Dementiewa (Rosja, 10) - L. Davenport (USA, 2) 4:6, 7:5, 6:3.