Lider Animator. Animator na szczycie

Czy można traktować ultrabiegi jako trening do zimowej dyscypliny i mimo to wziąć się za bary z organizacją pierwszego biegu tego typu w Tatrach? Można. Oczywiście to sprawka jednego z Liderów Animatorów, laureata zeszłorocznej edycji programu.
Justyna Żyszkowska od 10 lat uprawia narciarstwo wysokogórskie. Jest też mistrzynią Polski w biegach na orientację z psem, tzw. dogtrekkingu. W tym roku zorganizowała pierwszy bieg górski w Tatrach - "Granią Tatr". Do tej pory w kalendarzu imprez ultra, mimo ogromnego potencjału najwyższych gór w Polsce, takiego biegu nie było.

- W organizacji zawodów nasz klub - TKN Tatra Team - ma wieloletnie doświadczenie. Wraz z TOPR organizujemy największe w Polsce zawody w skialpinizmie - Memoriał Piotra Malinowskiego. W 2011 zawody miały nawet rangę finału Pucharu Świata - mówi Justyna.

O programie Lider Animator dowiedziała się z internetu, postanowiła wziąć się za organizację biegu, zgłosiła projekt. Liczyła na pomoc "zgranej ekipy i zapał", który jak mówi, jest jedną z cech kolektywu TKN Tatra Team. Pomogło również szkolenie w Akademii Lidera.

Udało się. Wygrała 13 tys. zł. Pakiety na 70-kilometrowy bieg rozeszły się bardzo szybko. - Najpierw padł nam serwer, a pierwszych 150 miejsc zostało zarezerwowanych w 6 minut - opowiada organizator "Biegu Granią Tatr". Dodatkowo Justyna zorganizowała obóz przygotowawczy, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

I "Bieg Granią Tatr" rozpocznie się 16 sierpnia obowiązkową odprawą zawodników. Trasa liczy 70 kilometrów i poprowadzi przez Tatry Zachodnie i Tatry Wysokie. Limit czasowy wynosi 17 godzin. Marszruta zalicza się do trudniejszych - przewyższenie, skaliste drogi. Więcej informacji na stronie internetowej organizatora

Dołącz do Justyny i zostań Liderem Animatorem!

Organizatorzy akcji Lider Animator przedłużyli czas składania wniosków do tegorocznej edycji o dwa tygodnie. Czas upływa 14 sierpnia.Wejdź na stronę lideranimator.pl , zarejestruj swój projekt i zgarnij od 5 do 15 tys. zł na jego realizację.