Koszykarki Lotosu VBW Clima w finale mistrzostw Polski

Ponad trzy kwarty koszykarki CCC Aquaparku Polkowice toczyły wyrówany pojedynek z Lotosem VBW Clima. Ozdobą meczu był celny rzut Agnieszki Bibrzyckiej niemal przez całe boisko

- W Polkowicach na pewno nie będzie łatwo, ale będziemy chcieli zakończyć rywalizację w półfinale już w niedzielę - przepowiadał trener gdynianek Krzysztof Koziorowicz. Spotkanie tak, jak przypuszczał szkoleniowiec Lotosu VBW Clima, było bardzo zacięte. Występujące bez podstawowej rozgrywającej Gordany Grubin koszykarki z Gdyni miały sporo problemów z nieźle grającymi w obronie polkowiczankami. Bardzo dobrze spisywała się w CCC Aquaparku Olga Pantelejewa, której nie potrafiła skutecznie upilnować Ilse-Ose Hlebowicka (trzy faule do przerwy).

Pod koniec pierwszej kwarty kibice w polkowickiej hali obejrzeli akcję, jaką rzadko ogląda się nawet na parkietach NBA. Na półtorej sekundy przed końcem tej części meczu skrzydłowa gości Agnieszka Bibrzycka zdecydowała się na rzut przez całe niemal boisko. Piłka leciała, leciała i w końcu wpadła do kosza!. W tym momencie był remis 16:16

Wyrównane były jeszcze dwie kolejne kwarty. Rozstrzygająca okazała się dopiero ostatnia część meczu.

Koszykarki Lotosu VBW Clima wzmocniły grę w defensywie, co szybko przyniosło pożądany efekt. Gdynianki odskoczyły na kilkupunktową przewagę, którą jeszcze w ostatnich minutach powiększyły.

Gdynianki w najbliższą sobotę rozpoczynają ostateczną już rywalizację o złoty medal mistrzostw Polski. Ich rywalem będzie tradycyjnie już Polfa Pabianice, która w półfinale pokonała ŁKS Łódź. Zespoły będą grały do czterech zwycięstw. W sezonie 2000/2001 Lotos VBW Clima wygrał 4-1, przed rokiem było 4-0. Pierwszy mecz tegorocznego finału już w najbliższą sobotę.

Kwarty: 16:16, 22:17, 19:24, 13:27

Stan rywalizacji: 3-0 dla Lotosu VBW Clima

CCC Aquapark: Koryzna 15, Ciecierska 12 (1), Pantelejewa 11 (1), Marczewska 10 (1), Portianko 8 (1) oraz Pałka 6 (2), Kłosińska 4, Waligórska 3 (1) Kędzior 1

Lotos VBW Clima: Melvin 21, Dydek 19, Bibrzycka 16 (1), Ose-Hlebowicka 8 (1), Cupryś 3, oraz Wodopianowa 10 (1), Witherspoon 7, Barabanowa 0