Bente Skari kończy karierę

Mistrzyni olimpijska w biegach narciarskich Norweżka Bente Skari zamierza zakończyć karierę - poinformowała w piątek norweska stacja radiowa NRK.
- Brak mi motywacji, by startować w przyszłym sezonie. Miałam wspaniałe życie jako zawodniczka, ale teraz chcę zrealizować inne plany - powiedział Skari po zdobyciu w Meraaker 16. w karierze tytułu mistrzyni Norwegii.

Skari dodała, że chce się poświęcić rodzinie i zostać matką, a po urodzeniu dziecka nie zamierza wracać do sportu. Zapewniła przy tym, że nie jest w ciąży.

30-letnia Skari w tegorocznych mistrzostwach świata w Val di Fiemme zdobyła dwa złote medale - na 15 km ze startu wspólnego i na 10 km techniką klasyczną.

Norweska narciarka była także zdecydowanie najlepsza w zakończonej niedawno rywalizacja Pucharze Świata. W sumie odniosła 44 pucharowe zwycięstwa.

W marcu decyzję o zakończeniu kariery podjął także utytułowany norweski narciarz Thomas Alsgaard.Największe sukcesy Bente Skari:igrzyska olimpijskiezłoty medal - 10 km techniką klasyczną - Salt Lake City

brązowy medal - 5 km techniką klasyczną - Nagano

brązowy medal - 30 km technika klasyczną - Salt Lake Citymistrzostwa światazłoty medal 5 km technika klasyczną - Ramsau (1999)

złoty medal 15 km techniką klasyczną - Lahti (2001)

złoty medal 10 km technika klasyczną - Lahti (1999)

złoty medal 15 km techniką klasyczną ze startu wspólnego - Val di Fiemme (2003)

złoty medal 10 km techniką klasyczną - Val di Fiemme (2003)Czterokrotnie, w 1999, 2000, 2002 oraz 2003 roku, zdobyła Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.