As ostatniej kolejki ekstraligi: Wygramy ten turniej

Adrian Miedziński wygrał sześć swych biegów w meczu ligowym z PGE Marmą. Jest rezerwowym polskiej ekipy w zawodach Eurosport Speedway Best Pairs, nieoficjalnych mistrzostwach świata par.
Impreza odbędzie się 8 czerwca na toruńskiej Motoarenie. Miedziński startuje w nich w polskich barwach, razem z Tomaszem Gollobem (Unibax Toruń) i Jarosławem Hampelem.

Wybór Miedzińskiego na rezerwowego jest w pełni uzasadniony. Od początku ligowych rozgrywek prezentuje doskonałą formę - pod względem średniej biegopunktowej jest siódmym zawodnikiem Enea Ekstraligi i trzecim, jeśli brać pod uwagę jedynie żużlowców z Polski.

- Na pewno udział w Eurosport Speedway Best Pairs będzie miłym doświadczeniem - uważa Miedziński. Powrócono do tego typu zawodów i to cieszy. Na pewno będę wraz z Jarosławem Hampelem oraz Tomaszem Gollobem robił wszystko, aby zwyciężyć w tym turnieju. Mam nadzieję, że uda nam się wygrać, a każdy z Polaków pokaże się z jak najlepszej strony.

Miedziński zadziwia w tym sezonie kapitalną jazdą na swoim torze. W minioną niedzielę w wygranym przez Unibax meczu z PGE Marmą Rzeszów 54:36 zwyciężył we wszystkich swoich wyścigach i zdobył tzw. duży komplet, czyli 18 punktów. To już druga maksymalna zdobycz punktowa "Miedziaka" w tym roku na Motoarenie. Wcześniej ta sztuka udała mu się w starciu ze Stalą Gorzów - wtedy jednak miał 14 punktów i bonus.

- Nie ukrywam, że znam ten tor jak własną kieszeń, więc mam nadzieję, że nie będę miał żadnych problemów także podczas czerwcowych zawodów - mówi torunianin. Na pewno będzie to fajne uczucie wystąpić w zawodach rangi międzynarodowej przed własną publicznością w rodzinnym mieście, w Toruniu. Ponadto będziemy rywalizować z dobrymi zawodnikami i każdy zdobyty punkt przeciwko nim będzie satysfakcjonujący. Bardzo się cieszę, że będę miał okazję, żeby wystąpić, a do tego chciałbym zdobyć jak najwięcej punktów. Muszę teraz robić wszystko, aby moja forma była jak najwyższa na Eurosport Speedway Best Pairs, aby móc się pokazać i zasłużyć na dziką kartę na ostatnie Grand Prix w tym sezonie właśnie na Motoarenie.

W Eurosport Speedway Best Pairs prócz biało-czerwonych i Australijczyków, wystąpią też ekipy Czech, Danii, Rosji, Stanów Zjednoczonych i Szwecji.

Bilety na turniej najlepszych par żużlowych Eurosport Speedway Best Pairs do kupienia na stronie speedwaypairs.com