Tenis. Agassi w ćwierćfinale turnieju w Key Biscayne

- Nigdy nie możesz czuć się pewnie, grając z nim - mówił po wygranym meczu 4. rundy turnieju w Key Biscayne Andre Agassi. Amerykanin po trzysetowej walce pokonał Marka Philipoussisa i awansował do ćwierćfinału.

Agassi ma szansę stać się pierwszym w historii tenisistą, który trzy razy z rzędu wygra turniej w Key Biscayne. Przez pierwsze półtora seta nie wyglądało na to, że wykorzysta tę możliwość. Philipoussis zaskakiwał rywala atakami przy siatce i świetnie bronił swojego serwisu. W całym meczu Agassi wykorzystał tylko 4 z 14 szans na przełamanie podania rywala. - Grając z Markiem, nigdy nie masz wielu okazji na zdobywanie punktów - stwierdził rozstawiony z numerem drugim Amerykanin. - Dzisiaj wygrałem po prostu decydujące piłki.

Philipoussis, który we wcześniejszych meczach z Agassim zawsze stawiał mu zacięty opór, był rozczarowany porażką. - Znów byłem blisko, do połowy drugiego seta wszystko szło dobrze - mówił. - Potem wypuściłem ten mecz z ręki. Jestem sfrustrowany, bo mogłem wygrać.

Australijczyk nie popełniał wielu błędów, ale Agassi bezlitośnie je wykorzystywał i sam grał bezbłędnie. Udało mu się powstrzymać atomowy serwis rywala i kontrolować przebieg meczu. Wygrana z Philipoussisem dobrze wróży Agassiemu - w turniejach w Memphis, Scottsdale i San Jose Australijczyk zawsze ulegał przyszłym finalistom.

Rywalem Agassiego w ćwierćfinale będzie Marokańczyk Younes El Ayanoui.

Wyniki 4. rundy turnieju tenisistów w Key Biscayne (pula nagród 3,2 mln dol.): A. Agassi (USA, 2) - M. Philipoussis (Australia) 4:6, 6:3, 6:2; A. Costa (Hiszpania, 9) - G. Coria (Argentyna, 26) 7:5, 3:6, 6:3; R. Federer (Szwajcaria, 4) - S. Schalken (Holandia, 14) 6:3, 6:2; Y. El Aynaoui (Maroko, 19) - N. Lapentti (Ekwador) 6:0, 7:6 (9-7); T. Martin (USA) - R. Stepanek (Czechy) 6:3, 6:2; P. Srichaphan (Tajlandia, 13) - M. Rios (Chile, 28) walkower; C. Moya (Hiszpania, 5) - N. Escude (Francja) 6:4, 7:6 (10-8); R. Ginepri (USA) - L. Hyung-Taik (Korea) 6:3, 6:2.