Liga francuska. 31. kolejka. Zwycięstwa liderów

Marsylia i Monaco wygrały wyjazdowe mecze i z taką samą liczbą punktów prowadzą w tabeli.
Trudniejsze zadanie miała Marsylia, która po wyrównanym meczu pokonała Montpellier. Decydującą bramkę strzelił w ostatnich minutach spotkania Daniel Van Buyten. To już siódmy gol belgijskiego obrońcy w tym sezonie. Chcą go pozyskać Newcastle i Manchester United. Jeśli jednak OM zakwalifikuje się do Ligi Mistrzów, Van Buyten nie zmieni klubu.

Monaco w osiem minut strzeliło trzy gole Le Havre. Dobra gra lidera Ligue 1 dała powołanie do reprezentacji Francji pomocnikowi Jerome Rothenowi (lider asyst w lidze), a napastnikowi Dado Prso - do kadry Chorwacji. Stałe miejsce w drużynie narodowej Republiki Demokratycznej Kongo ma już najskuteczniejszy zawodnik Ligue 1 Shabani Nonda.

- To był miesiąc Paris Saint Germain - mówi jednak bramkarz tego zespołu Jerome Alonzo. Paryżanie nie przegrali w marcu meczu i awansowali do półfinału Pucharu Francji. - Mamy nadal jeden cel, znaleźć się na koniec sezonu w pierwszej trójce - dodaje Alonzo.

Wyniki 31. kolejki

MONTPELLIER - OLYMPIQUE MARSYLIA 1:2 (0:1): Rouviere (71.) - Sakho (22.), Van Buyten (83.).

AJACCIO - RENNES 1:0 (0:0): Gr. Lacombe (48.).

AUXERRE - LENS 0:0.

BORDEAUX - NANTES 0:0.

GUINGAMP - TROYES 2:0 (0:0): Drogba (67.), Malouda (90.).

LE HAVRE - MONACO 0:3 (0:3): Nonda (23., karny), Prso (28.), Evra (31.).

LILLE - BASTIA 1:1 (1:0): Brunel (32., karny) - Essien (90.).

PARIS SAINT GERMAIN - SEDAN 2:0 (0:0): Pochettino (70.), Pédron (86.).

STRASBOURG - SOCHAUX 1:3 (0:1): Pena (75.) - Frau (33.), Pagis (50.), Ismael (86. samob.).