Bundesliga. 26. kolejka. Borussia znów traci punkty

Już 15 punktów przewagi mają piłkarze Bayernu Monachium nad drugą w tabeli Borussią Dortmund. Po porażce 0:1 z Kaiserslautern znów w strefie spadkowej znalazł się finalista ostatniej Ligi Mistrzów Bayer Leverkusen.
Niepokonani w Bundeslidze od 15 spotkań Bawarczycy (szósta wygrana z rzędu) wygrywają nawet wtedy, kiedy nie chcą i niespecjalnie się przykładają do gry. W sobotnim meczu z Hansą Rostock jedynego gola zdobył za nich obrońca gości Czech Michal Kovar po zagraniu Brazylijczyka Ze Roberto. Najgroźniejszą sytuację pod bramką Olivera Kahna goście stworzyli pod koniec meczu, po strzale głową... bramkarza Hansy Mathiasa Schobera, który pobiegł do przodu przy rzucie rożnym. Bayern pewnie zmierza po 18. tytuł mistrza Niemiec, a Borussia Dortmund znów straciła punkty, remisując bezbramkowo w Bielefeld z Arminią Artura Wichniarka (grał 90 minut).

- Niestety, wielu piłkarzy Bayernu pokazało dziś, że nie zasługują na tytuł mistrza Niemiec. Zabrakło im... wszystkiego; koncentracji, chęci, pomysłów, woli walki - przyznał po meczu trener Ottmar Hitzfeld. - Zbyt wielu moich zawodników ma stałe miejsce w składzie. Muszę to zmienić, może konkurencja wymusi na nich ochotę do gry.

Jeszcze niedawno wydawało się, że nic nie uratuje przed spadkiem Kaiserslautern, tymczasem drużyna Tomasza Kłosa (zagrał ostatnie 17 minut) jest już na 11. miejscu. W sobotę "Czerwone Diabły" z Betzenberg odniosły trzecie zwycięstwo z rzędu, pokonując Bayer Leverkusen 1:0 po golu Mirosława Klose. Ostatni raz piłkarzom Kaiserslautern udało się pokonać drużynę wicemistrza Niemiec w grudniu 1995 roku.

Napastnik VfL Wolfsburg Diego Klimowicz pokazał, że potrafi nie tylko strzelać gole, ale i bronić bramki. Przez ostatnie pięć minut Argentyńczyk polskiego pochodzenia zastąpił między słupkami Clausa Reitmaiera, który doznał kontuzji, a trener Jürgen Röber dokonał już wcześniej trzech zmian. Klimowicz zachował czyste konto, choć jego interwencje - jak stwierdził komentator Sat 1 - przypominały bardziej ciosy Dariusza Michalczewskiego niż piąstkowanie bramkarza. "Wilki" utrzymały jednak wynik 2:0 do końca, wygrywając kolejne spotkanie pod wodzą nowego trenera.

Werder, który odesłał na ławkę rezerwowych Jakuba Wierzchowskiego, nadal przegrywa. W sobotę uległ 1:2 na własnym stadionie beniaminkowi z Hanoweru i była to siódma porażka w ostatnich dziewięciu meczach. 16. gola w sezonie zdobył lider strzelców Bundesligi Ailton, ale dwoma bramkami odpowiedział napastnik gości Fredi Bobic.

Wyniki 26. kolejki:

SCHALKE 04 - TSV 1860 MONACHIUM 1:1 (1:1): Mpenza (38.) - van Hoogdalem (43., samob.)

BORUSSIA M. - HAMBURGER SV 2:0 (0:0): Pletsch (55.), Forssell (60.)

WERDER BREMA - HANNOVER 96 1:2 (1:1): Ailton (10.) - Bobic (44.), (76.)

BAYERN MONACHIUM - HANSA ROSTOCK 1:0 (0:0): Kovar (60. samob.)

WOLFSBURG - VFL BOCHUM 2:0 (2:0): Marić (21.), Präger (31.)

KAISERSLAUTERN - BAYER LEVERKUSEN 1:0 (1:0): Klose (40.)

ARMINIA BIELEFELD - BORUSSIA DORTMUND 0:0

HERTHA BERLIN - ENERGIE COTTBUS 3:1 (0:1): Dardai (72.), Alves (85.), Preetz (87.) - Vagner (10.);

VFB STUTTGART - NUREMBERG 0:2 (0:1): Jarolim (28.), Junior (88.).