16. kolejka I ligi. Sensacja w Krakowie

Wisła Kraków tylko zremisowała szczęśliwie ze Szczakowianką 2:2. Czerwoną kartę za uderzenie rywala dostał Marcin Kuźba.
Goście prowadzili w Krakowie od 2. minuty, gdy Kneżević wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Kaliciaka na Wolańskim.

Wisła szybko wyrównała (też z karnego) i wydawało się, że sytuacja wróciła do normy.

Tak było jednak tylko przez 18 minut. Potem znów goście objęli prowadzenie. Znów karnego wykorzystał Kneżević. Wcześniej w polu karnym Głowacki sfaulował Bykowskiego i dostał żółtą kartkę.

Z decyzjami sędziego nie mógł pogodzić się Marcin Kuźba. Napastnik Wisły, który zostanie powołany na mecz Polska - Węgry, dostał dwie kartki w ciągu trzech minut. Najpierw żółtą za dyskusje z sędzią, a potem czerwoną za uderzenie łokciem Kneżevicia.

Gdy Wisła grała w dziesiątkę Szczakowianka mogła zdobyć następne gole.

W drugiej połowie Wisła grała dużo lepiej. Na 10 minut przed końcem spotkania czerwoną kartkę za brutalny faul na Szymkowiaku dostał Górak.

Remis uratował dla Wisły Kalu Uche.

Wiceliderem został GKS Katowice, który pokonał Wisłę Płock. Do formy w Katowicach znów wrócił Moussa Yahaya, który zdobył bramkę i miał asystę przy golu Chifona.

Na trzecie miejsce awansowała Odra, która rozgromiła Widzew Łódź 5:1. Świetny mecz rozegrał Nowacki (2 gole i 2 asysty). Znów bramkę strzelił Ziarkowski.

Wyniki:

WISŁA KRAKÓW - GARBARNIA JAWORZNO 2:2 (1:2)

Bramki: Wisła: Żurawski (7. karny za faul Przerywacza na Żurawskim), Uche (85. po podaniu Szymkowiaka) - Kneżević (2. karny za faul Kaliciaka na Wolańskim, 25. karny za faul Głowackiego na Bykowskim). Wisła: Hugues - Baszczyński (46. Pater), Głowacki Ż (65. Paszulewicz), Jop, Kaliciak - Uche, Moskal (46. Cantoro), Szymkowiak, Kosowski - Żurawski, Kuźba Ż, Cz. Garbarnia: Bledzewski Ż - Kneżević, Hosić, Przerywacz, Zadylak - Wolański, Iwański, Przytuła Ż (72. Górak Cz), Kozubek Ż - Bykowski (90. Błasiak), Salami Ż (77. Chudy).

DOSPEL KATOWICE - WISŁA PŁOCK 2:0 (1:0)

Bramki: Yahaya (37. z podania Bały), Chifon (78. z podania Yahai). Dospel: Tkocz - Sznaucner, Kowalczyk Ż, Fonfara - Bojarski, Widuch Ż, Sierka (63. Chifon), Adamczyk, Bała - Yahaya (88. Leo), Wróbel (67. Muszalik). Wisła: Wyłupski - Holc, Jurkowski, Sudy (46. Jakubowski), Janus - Łobodziński (72. Geworgian), Bąk, Preiksaitis, Vileniskis - Maćkiewicz (61. Jeleń), Mikulenas.

POGOŃ SZCZECIN - ZAGŁĘBIE LUBIN 0:1 (0:1)

Bramka: Drumlak (42. z podania Manuszewskiego). Widzów 1 tys. Pogoń: Olszewski - Więckowski, Chwastek, Wydmuszek - Pawlak, Kotula (46. Żebrowski), Biliński, Szubert (64. Niedźwiedzki), Partyka (46. Radziwon) - Kułkiewicz, Bednarek. Zagłębie: Krzyształowicz - Marek Zając, Bogdan Zając, Radzius - Brasilia Ż (69. Krzyżanowski Ż), Szczypkowski, Drumlak (46. Niciński Ż), Manuszewski, Moskalewicz (83. Klimek) - Kowalski, Kazimierczak Ż.

AMICA WRONKI - POLONIA WARSZAWA 1:3 (1:1)

Bramki: Mielcarski (47. po podaniu Dawidowskiego) - Gołaszewski (55. po podaniu Szymanka; 88., karny po faulu Bieniuka na Kęsce), Kuś (69. po podaniu Dźwigały). Widzów 800. Amica: Szamotulski - Bieniuk Cz, Gęsior Ż, Dziewicki - Sokołowski (82. Djoković), Bąk, Burkhardt, Dembiński, Zieńczuk - Mielcarski Ż, Dawidowski. Polonia: Mioduszewski - Kuś, Mowlik, Szwed, Drajer Ż - Gołaszewski, Dźwigała (85. Kęska), Szymanek Ż, Jarosiewicz, Mazurkiewicz (76. Nowakowski) - Buśkiewicz (89. Kosiorowski).

KSZO OSTROWIEC - LECH POZNAŃ 1:3 (1:1)

Bramki: Sunday (9. bez asysty) - Reiss (33. po podaniu Poledicy), Gajtkowski (72. po podaniu Reissa), Kaczorowski (90. bez asysty). Widzów 5 tys. KSZO: Dymanowski - Kościuk, Malinowski, Rogalski, Pietrasiak (79. Kutryba) - Budka, Krawiec, Zajączkowski (77. K. Bąk), Kalu - Sunday, Sadłowski (17. Wróbel). Lech: Tyrajski - Kryger, Bosacki, Kaliszan, Poledica Ż - Madej, Piskuła, Lasocki, Kaczorowski Ż - Reiss (Goliński 89.), Gajtkowski Ż (86. Ślusarski).

GÓRNIK ZABRZE - RUCH CHORZÓW 0:0

Górnik: Lech - Pęczak (64. Wisniewski), Lekki, Kolasa - Probierz, Kocyba, Kaczmarczyk, Kompała, Koźmiński (85. Prasnal) - Dobi (46. Sikora), Gierczak. Ruch: Nowak - Matyja, Wleciałowski, Masternak, Cecot Ż (38. Fornalik) - Lines (74. Narwojsz), Wiechowski, Malinowski Ż, Jarczyk Ż - Bizacki, Gorawski (90. Rekwaszwili).

ODRA WODZISŁAW - WIDZEW ŁÓDŹ 5:1 (3:1)

Bramki: Nowacki (22. bez asysty; 90. po podaniu Kwieka), Ziarkowski (30. po podaniu Nowackiego), Chałbiński (42. po podaniu Ziarkowskiego), Jankowski (82. po dośrodkowaniu Nowackiego) - Podbrożny (45. z rzutu wolnego po faulu Madeja na Włodarczyku). Widzów: 2,8 tys. Odra: Bęben - Madej, Sablik, Jankowski Ż (84. Kwiek), R. Górski - Jarosz (67. Myszor), W. Górski Ż, Grzyb, Nowacki - Ziarkowski (78. Socha), Chałbiński. Widzew: Robakiewicz - Mosór, Węgrzyn, Boldt (46. Giuliano) - Rachwał, Stasiak, Terlecki Ż (78. Dymkowski), Scherfchen, Podbrożny (62. Cichoń), Urbaniak - Włodarczyk Ż

LEGIA WARSZAWA - GROCLIN GRODZISK WLKP. 0:2 (0:1).

Bramki: M. Zając (26.), Piechniak (50.).

Składy. Legia: Boruc Ż - Szala, Zieliński, Jóźwiak - Nuhi (60. Sokołowski), Majewski Ż (46. Saganowski), Vuković (81. Jarzębowski), Surma, Kiełbowicz - Kucharski, Svitlica.

Groclin: Liberda - Gorszkow, Pawlak, Kozioł, Kriżanac - Piechniak, Wieszczycki, Sobolewski, Prusek (69. Moskała Ż) - Niedzielan Ż (81. Rocki), M.Zając (90. Januszewski).