Halowe MŚ - wyniki finałów

Kobiety.

60 m: 1. Żanna Block (Unkraina) 7,04; 2. Angela Williams (USA) 7,16; 3. Torri Edwards (USA) 7,17; 4. Merlene Ottey (Słowenia) 7,20; 5. Karin Mayr-Krifka (Austria) 7,23; 6. Marina Kisłowa (Rosja) 7,26; 7. Joice Maduaka (W.Brytania) 7,34

200 m: 1. Michelle Collins (USA) 22,18; 2. Muriel Hurtis (Francja) 22,54; 3. Anastazja Kapaczyńska (Rosja) 22,80; 4. Juliet Campbell (Jamajka) 22,81; 5. Cydonie Mothersill (Kajmany) 23,18; 6. Natalia Safronnikowa (Białoruś) 23,61.

400 m:1. Natalia Nazarowa (Rosja) 50,83; 2. Christine Amertil (Bahamy) 51,11; 3. Grit Breuer (Niemcy) 51,13; 4. Catherine Murphy (W.Brytania) 51,99; 5. Monique Hennagan (USA) 52,08; 6. Swietłana Usowicz (Białoruś) 52,72.

800 m: 1. Maria Mutola (Mozambik) 1.58,94; 2. Stephanie Graf (Austria) 1.59,39; 3. Mayte Martinez (Hiszpania) 1.59,53; 4. Jolanda Ceplak (Słowenia) 1.59,54; 5. Joanne Fenn (W.Brytania) 1.59,95; 6. Jekaterina Puzanowa (Rosja) 2.00,86.

1500 m: 1. Regina Jacobs (USA) 4.01,67; 2. Kelly Holmes (W.Brytania) 4.02,66; 3. Jekaterina Rozenberg (Rosja) 4.02,80; 4. Natalia Gorełowa (Rosja) 4.06,18; 5. Irina Liszczyńska (Ukraina) 4.07,19; 6. Elena Iagar (Rumunia) 4.07,44; 7. Alezja Turowa (Białoruś) 4.08,20; 8. Hasna Benhassi (Moroko) 4.09,03; 9. Kutre Dulecha (Etiopia) 4.11,15.

3000 m: 1. Berhane Adere (Etiopia) 8.40,25; 2. Marta Dominguez (Hiszpania) 8.42,17; 3. Meseret Defar (Etiopia) 8.42,58; 4. Zahra Ouaziz (Maroko) 8.49,50; 5. Zhor El Kamch (Maroko) 8.49,55; 6. Galina Bogomołowa (Rosja) 8.50,62; 7. Benita Johnson (Australia) 8.51,62; 8. Mar~a Ts~rbaa (Grecja) 8.52,21; 9. Maria Cristina Grosu (Rumunia) 8.58,65; 10. Amaia Piedra (Hiszpania) 8.59,76; 11. Hayley Tullett (W.Brytania) 9.00,17; 12. Susanne Pumper (Austria) 9.08,64.

60m p.pł.: 1. Gail Devers (USA) 7,81; 2. Glory Alozie (Hiszpania) 7,90; 3. Melissa Morrison (USA) 7,92; 4. Lacena Golding-Clarke (Jamajka) 7,92; 5. Linda Ferga-Khodadin (Francja) 7,95; 6. Brigitte Foster (Jamajka) 7,96; 7. Susanna Kallur (Szwecja) 7,97; 8. Patricia Girard (Francja) 8,02.

W dal: 1. Tatiana Kotowa (Rosja) 6,84; 2. Inessa Krawiec (Ukraina) 6,72; 3. Higa Maggi Maurren (Brazylia) 6,70; 4. Olga Rublowa (Rosja) 6,68; 5. Niki Xanthou (Grecja) 6,47; 6. Stiliani Pilatou (Grecja) 6,47, 7. Bobby George Anju (Indonezja) 6,40; 8. Tunde Vaszi (Węgry) 6,39, 9. Concepcion Montaner (Hiszpania) 6,34.

Skok wzwyż: 1. Kajsa Bergqvist (Szwecja) 2,01; 2. Jelena Jelesina (Rosja) 1,99; 3. Anna Cziczerowa (Rosja) 1,99; 4. Blanka Vlasic (Chorwacja) 1,96; 5. Irina Michalczenko (Ukraina) i Ruth Beitia (Hiszpania) 1,96, 7. Tisha Waller (USA) 1,96; 8. Inga Babakowa (Ukraina) 1,92; 9. Oana Pantelimon (Rumunia) 1,92; 10. Amy Acuff (USA) 1,92.

Trójskok: 1. Ashia Hansen (W.Brytania) 15,01; 2. Etone Francoise Mbango (Kamerun) 14,88; 3. Kene Ndoye (Senegal) 14,72; 4. Anna Piatycz (Rosja) 14,35; 5. Magdelin Martinez (Włochy) 14,32; 6. Carlota Castrejana (Hiszpania) 14,32;

7. Baya Rahouli (Algieria) 14,31; 8. Adelina Gavrila (Rumunia) 13,92.

Skok o tyczce: 1. Swietłana Fieofanowa (Rosja) 4,80 (rekord świata); 2. Jelena Isinbayeva (Rosja) 4,60; 3. Monika Pyrek (Polska) 4,45; 4. Kellie Suttle (USA) 4,45; 5. Annika Becker (Niemcy) 4,45; 6. Anna Rogowska (Polska) i Tanja Kolewa (Bułgaria) 4,35

Pchnięcie kulą: 1. Irina Korżanienko (Rosja) 20,55; 2. Nadieżda Ostapczuk (Białoruś) 20,31; 3. Astrid Kumbernuss (Niemcy) 19,86; 4. Wita Pawłysz (Ukraina) 19,73; 5. Swietłana Kriweliowa (Rosja) 19,57; 6. Yumileidi Cumba (Kuba) 19,19; 7. Janina Korolczyk (Białoruś) 18,94; 8. Assunta Legnante (Włochy) 18,20.

Pięciobój: 1. Carolina Kluft (Szwecja) 4933 pkt; 2. Natalia Sazanowicz (Białoruś) 4715; 3. Marie Collonville (Francja) 4644; 4. Sonja Kesselschlager (Niemcy) 4498; 5. Naide Gomes (Portugalia) 4476; 6. Katja Keller (Niemcy) 4430.

Sztafeta 4x400m: 1. Rosja 3.28,45; 2. Jamajka 3.31,23; 3. USA 3.31,69; 4. Wlk. Brytania 3.32,18; 5. Ukraina 3.36,18.



Mężczyźni.

60 m: 1. Justin Gatlin (USA) 6;46; 2. Kim Collins (St.Kitts-Nevis) 6;53; 3. Jason Gardener (W.Brytania) 6;55; 4. Mark Lewis-Francis (W.Brytania) 6;57; 5. Gabor Dobos (Węgry) 6;64; 6. Jerome Eyana (Francja) 6;64; 7. Markus Poyhonen (Finlandia) 6;65; 8. Deji Aliu (Nigeria) 6;72.

200 m: 1. Marlon Devonish (W.Brytania) 20,62; 2. Joseph Batangdon (Kamerun) 20,76; 3. Dominic Demeritte (Bahamy) 20,92; 4. Matic Osovnikar (Słowenia) 21,17; 5. Marco Torrieri (Włochy) 21,68.

400 m: 1. Tyree Washington (USA) 45,34; 2. Daniel Caines (W.Brytania) 45,43; 3. Jamie Baulch (W.Brytania) 45,99; 4. Paul McKee (Irlandia) 45,99; 5. David McCarthy (Irlandia) 46,61; 6. Daniel Batman (Australia) 46,67.

800 m: 1. David Krummenacker (USA) 1.45,69; 2. Wilson Kipketer (Dania) 1.45,87; 3. Wilfred Bungei (Kenia) 1.46,54; 4. Antonio Manuel Reina (Hiszpania) 1.46,58; 5. Bram Som (Holandia) 1.47,00; 6. Arnoud Okken (Holandia) 1.48,71.

1500 m: 1. Driss Maazouzi (Francja) 3.42,59; 2. Bernard Lagat (Kenia) 3.42,62; 3. Abdelkader Hachlaf (Maroko) 3.42,71; 4. Cornelius Chirchir (Kenia) 3.43,03; 5. Iwan Heszko (Ukraina) 3.44,56; 6. James Nolan (Irlandia) 3.44,67; 7. Andriej Zadorożny (Rosja) 3.44,80; 8. Juan Carlos Higuero (Hiszpania) 3.44,81; 9. Roberto Parra (Hiszpania) 3.47,44.

3000 m: 1. Haile Gebrselassie (Etiopia) 7.40,97; 2. Alberto Garcia (Hiszpania) 7.42,08 ; 3. Luke Kipkosgei (Kenia) 7.42,56; 4. Abiyote Abate (Etiopia) 7.43,21; 5. Gert-Jan Liefers (Holandia) 7.44,34 (rekord kraju); 6. Leonard Mucheru (Kenia) 7.44,83; 7. John Mayock (W.Brytania) 7.45,32; 8. Abderrahim Goumri (Maroko) 7.47,43; 9. Guenther Weidlinger (Austria) 7.53,59; 10. Mohamed Khaldi (Algieria) 7.56,05; 11. Jaouad Gharib (Maroko) 8.01,01; Jesus Espana (Hiszpania) dyskwalifikacja.

60 m p.pł.: 1. Allen Johnson (USA) 7,47; 2. Anier Garcia (Kuba) 7,49; 3. Xiang Liu (Chiny) 7,52; 4. Ladji Doucoure (Francja) 7,58; 5. Colin Jackson (W.Brytania) 7,61; 6. Stanislavs Olijars (Łotwa) 7,62; 7. Robert Kronberg (Szwecja) 7,67; 8. Shaun Bownes (RPA) 7,67.

Skok w dal: 1. Dwight Phillips (USA) 8,29; 2. Yago Lamela (Hiszpania) 8,28; 3. Miguel Pate (USA) 8,21; 4. Luis Meliz (Kuba) 8,01; 5. Władimir Ziuskow (Ukraina) 8,00; 6. Bogdan Tarus (Rumunia) 7,97; 7. Petar Daczew (Bułgaria) 7,79; 8. Sallm Sdiri (Francja) 7,63.

Skok wzwyż: 1. Stefan Holm (Szwecja) 2,35; 2. Jaroslaw Rybakow (Rosja) 2,33; 3. Giennadij Moroz (Białoruś) 2,30; 4. Dragutin Topic (Serbia i Czarnogóra) 2,30; 5. Mark Boswell (Kanada) 2,25; 6. Tomas Janku (Czechy) 2,25; 7. Staffan Strand (Szwecja) 2,25; 8. Andrej Sokołowski (Ukraina) 2,25; 9. Jaroslav Baba (Czechy) 2,25; 10. Charles Austin (USA) 2,20.

Skok o tyczce: 1. Tim Lobinger (Niemcy) 5,80; 2. Michael Stolle (Niemcy) 5,75; 3. Rens Blom (Holandia) 5,75; 4. Wasilij Gorszkow (Rosja) 5,70; 5. Derek Miles (USA) 5,70; 6. Wiktor Czistiakow (Australia) 5,60; 7. Romain Mesnil (Francja) 5,60; 8. Giuseppe Gibilisco (Włochy) 5,40.

Trójskok: 1. Christian Olsson (Szwecja) 17,70; 2. Walter Davis (USA) 17,35; 3. Yoelbi Quesada (Kuba) 17,27; 4. Jonathan Edwards (W.Brytania) 17,19; 5. Timothy Rusan (USA) 16,88; 6. Jadel Gregorio (Brazylia) 16,86; 7. Aleksander Głowacki (Białoruś) 16,66; 8. Marian Oprea (Rumunia) 16,59; 9. Władymir Letnicow (Mołdawia) 16,20.

Pchnięcie kulą: 1. Manuel Martinez (Hiszpania) 21,24; 2. John Godina (USA) 21,23; 3. Jurij Biłonog (Ukraina) 21,13; 4. Arsi Harju (Finlandia) 20,96; 5. Justin Anlezark (Australia) 20,65; 6. Tepa Reinikainen (Finlandia) 20,59; 7. Milan Haborak (Słowacja) 20,21; 8. Joachim Olsen (Dania) 20,12.

Siedmiobój: 1. Tom Pappas (USA) 6 361 pkt; 2. Lew Łobodin (Rosja) 6 297; 3. Roman Sebrle (Czechy) 6 196; 4. Jon Arnar Magnusson (Islandia) 6 185; 5. Tomas Dvorak (Czechy) 6 005; 6. Aleksandr Pogorełow (Rosja) 5 999 7. Laurent Hernu (Francja) 5 988.

Sztafeta 4x400 m: 1. USA 3.04,09, 2. Jamajka 3.04,21, 3. Wielka Brytania 3.06,12, 4. Polska 3.06,61