W 17. kolejce I ligi - prognozy Gazety

Zestaw par I kolejki, typy Gazety, przypuszczalne składy, kontuzje, kartki.
LEGIA (3. MIEJSCE, 30 PUNKTÓW) - AMICA (7., 21 PKT.)

Mecz w piątek o 20, transmisja w Canal +

Szlagier kolejki. Jeśli Legia chce obronić tytuł, musi wygrać. W Amice jest sześć kontuzji kluczowych graczy, ale porażka z Legią będzie pierwszym gwoździem do trumny. Obie drużyny powinny wygrać, może tylko jedna. Legia?

Typ Gazety: 1

PRAWDOPODOBNE SKŁADY.

Legia: Boruc - Szala, Zieliński, Jóźwiak - Nuhi, Majewski, Surma, Vuković, Kiełbowicz - Kucharski, Svitlica.

Amica: Szamotulski - Djoković, Bieniuk, Gęsior, Dudka - Sokołowski, Bąk, Dembiński, Zieńczuk, Ława - Mielcarski.

Nie zagrają: nikt - Dawidowski (kartki), Bartczak, Bajor, Dżikija, Dziewicki (kontuzje), Skrzypek (zawieszony za doping).WIDZEW (15., 12 PKT) - GKS (2., 32 PKT)

Mecz w sobotę o 18.15, transmisja w Canal +

Dwie niespodzianki jesieni. Tyle goryczy dał swoim kibicom Widzew, ile radości GKS. Jeśli ten trend się utrzyma, Łódź pożegna się z ekstraklasą. Trudno to sobie wyobrazić, ale gdy patrzy się na drużynę Petra Nemeca, potrzeba genialnych pomysłów, by Widzew wkroczył na nową drogę. Gra GKS da odpowiedź na pytanie, czy skromny klub stać na wciśnięcie się między Wisłę i Legię również wiosną. Chyba nie, ale jesienny nastrój w Katowicach całkiem nie pryśnie.

Typ Gazety: X

PRAWDOPODOBNE SKŁADY.

Widzew: Robakiewicz - Mosór, Węgrzyn, Boldt - Giuliano, Scherfchen, Terlecki, Cichon, Seweryn - Włodarczyk, Podbrożny.

GKS: Tkocz - Adamczyk, Kowalczyk, Majda - Bojarski, Widuch, Wróbel, Sierka, Bała - Yahaya, Muszalik.

Nie zagrają: Stasiak (kartki), Monteiro (kontuzja), Andjelković (choroba) - Sznaucner (kartki), Sadzawicki, Chifon (kontuzje).LECH (11., 16 PKT) - ODRA (4., 28 PKT)

Mecz w sobotę o 18

Czy czeski trener Bohumil Panik dokona cudów takich jak jego rodak Libor Pala w Nowym Dworze? Na pewno pracę będzie miał trudniejszą. Zdyscyplinować graczy o znanych nazwiskach nie będzie łatwo, a jeśli źle wystartują, łatwo obwinią go o niewłaściwe metody. Ostatnie doświadczenia Czechów w Polsce były bardzo dobre. A więc od początku powinien się zacząć marsz Lecha w górę. Jak wysoko, trudno określić, ale na pewno wiosna powinna być poznańska.

Typ Gazety 1

PRAWDOPODOBNE SKŁADY.

Lech: Tyrajski - Kryger, Kaliszan, Bosacki, Poledica - Ł. Madej, Jacek (Czereszewski), Piskuła, Goliński - Reiss, Gajtkowski.

Odra: Bęben - R. Madej, Sablik, Jankowski, R. Górski - Jarosz, W. Górski, Grzyb, Nowacki - Ziarkowski, Chałbiński.

Nie zagrają: Kaczorowski (kartki), Telichowski (kontuzja) - nikt.WISŁA PŁOCK (9., 19 PKT) - POLONIA (12., 16 PKT)

Mecz w sobotę o 18

Mistrz Polski z 2000 roku jest kandydatem do spadku. Na szczęście jednym z wielu. Wiosną zagra zupełnie nowa drużyna i takie mecze jak w Płocku pokażą, jaki los czeka polonistów. Niby punkty nie są poza ich zasięgiem, a jednak remis byłby sukcesem.

Typ Gazety 1

PRAWDOPODOBNE SKŁADY.

Wisła: Wyłupski - Wasilewski (Holc), Jurkowski, Romuzga, Branfiłow (Janus) - Georgian (Łobodziński), Preiksaitis, Ekwueme, Jakubowski - Mikulenas, Jeleń.

Polonia: Mioduszewski - Kuś, Mowlik, Szwed, Drajer - Kęska, Dźwigała, Łukasiewicz, Mazurkiewicz, Gołaszewski, Jarosiewicz.

Nie zagrają: nikt - Nuckowski (kontuzja)GROCLIN (5., 26 PKT) - POGOŃ (16., 6 PKT)

Mecz w sobotę o 14

Jesienią Groclin zdobył ponad cztery razy więcej punktów niż jego rywal i wydaje się, że łatwiejszego startu mieć nie może. Gdyby Dyskobolia straciła punkty, byłaby to największa sensacja kolejki. Łatwiej wyobrazić sobie nawet potknięcie Wisły w Chorzowie.

Typ Gazety 1

PRAWDOPODOBNE SKŁADY.

Groclin: Liberda - Sobolewski, Gorszkow, Kriżanac - Zając, Pawlak, Woś, Mila, Prusek - Niedzielan, Rocki. Pogoń: Olszewski - Walburg, Więckowski, Adżem - Misiura, Żebrowski, Biliński, Radziwon, Partyka - Szubert, Pawlak.

Nie zagrają: Wieszczycki (kartki), Rasiak, Moskała (chorzy) - nikt.GARBARNIA SZCZAKOWIANKA (10., 16 PKT) - KSZO OSTROWIEC (13., 15 PKT)

W sobotę o 14

Od początku sezonu oba kluby miały bić się o utrzymanie. Kto przegra, widmo spadku zobaczy realnie. Wszystko może rozstrzygnąć się poza boiskiem, jeśli gracze KSZO nie wrócą ze zwolnień lekarskich.

Typ Gazety 1

PRAWDOPODOBNE SKŁADY.

Garbarnia: Bledzewski - Knezević, Hosić, Gurak, Zadylak - Wolański, Iwański, Kubisz, Kozubek - Bykowski, Salami.

KSZO: Zawodnicy KSZO przedstawili zwolnienia lekarskie i nie wiadomo, kto wyjedzie do Jaworzna.

Nie zagrają: Czerwiec (kontuzja) - ?.

RUCH CHORZÓW (8., 20 PKT) - WISŁA KRAKÓW (1., 33 PKT)

W niedzielę o 17.15, transmisja w Canal +

Nie ma siły, by Wisła się potknęła. Chyba, że o własne nogi. Jeśli gracze Kasperczaka zachowają koncentrację i motywację, nie da się znaleźć powodów, dla których mogliby nie wygrać. Ale Ruch w Chorzowie się nie przestraszy. I jeszcze może sobie pozwolić na grę na remis. To powinno być wygodne, ale nie powinno się udać.

Typ Gazety 2

PRAWDOPODOBNE SKŁADY.

Ruch: Nowak - Szyndrowski, Wleciałowski, Jamróz, Cecot - Lines, Wiechowski, Malinowski, Molek - Bizacki, Suker.

Wisła: Hugues - Baszczyński, Głowacki, Jop, Stolarczyk - Uche, Cantoro (Szymkowiak), Strąk, Kosowski - Żurawski, Kuźba.

Nie zagrają: Matuszek (kartki), Jurjev (kontuzja) - nikt.

ZAGŁĘBIE LUBIN (14., 13 PKT) - GÓRNIK ZABRZE (6., 22 PKT)

W niedzielę o 14

Po wzmocnieniach latem, jesienią Zagłębie było największym rozczarowaniem w ekstraklasie. Może groźba spadku z ekstraklasy oprzytomni skłóconych piłkarzy, może dotrze do nich, że lepszych warunków pracy niż w Lubinie nie znajdą. I może wreszcie zaczną myśleć o grze. I o wygrywaniu.

Typ Gazety 1

PRAWDOPODOBNE SKŁADY.

Zagłębie: Krupski (Krzyształowicz) - M. Zając, B. Zając, Kłabukow - Manuszewski, Krzyżanowski, Kowalski (Szczypkowski), Drumlak, Kazimierczak - Brasilia, Niciński (Moskalewicz).

Górnik: Wróbel - Pęczak, Lekki, Wiśniewski, Kolasa - Probierz, Kompała, Kaczmarczyk, Koźmiński - Gierczak, Sikora.

Nie zagrają: Klimek (kontuzja) - Lech, Andracić, Nosal (kontuzja), Dobi (umowa między klubami).