Lotos VBW Clima przed meczem w Jekaterinburgu

To była wojna. Z meczu z UMMC Jekaterinburgiem żadna z gdyńskich koszykarek nie wyszła bez szwanku. W najgorszym stanie jest Agnieszka Bibrzycka
W ćwierćfinale Euroligi zespoły walczą do dwóch zwycięstw. Po wtorkowej wygranej gdynianki są w połowie drogi do Final Four. W razie dzisiejszego zwycięstwa w dalekim Jekaterinburgu awans do czwórki najlepszych zespołów Europy mają w kieszeni, gdy przegrają trzeci, decydujący mecz zostanie rozegrany za tydzień w Gdyni.

Do Jekaterinburga mistrzynie Polski wyruszyły o godz. 8.50 z Gdańska Rębiechowa, godzinę później były w Warszawie. O 11.20 wyleciały z Okęcia, by o 15.15 (13.15 czasu polskiego) wylądować w Moskwie. Po kilkugodzinnym oczekiwaniu na lot do Jekaterinburga, o 2 w nocy (22.00 czasu polskiego) planowo miały być na miejscowym lotnisku.

Trener Krzysztof Koziorowicz za Ural zabrał jedenaście zawodniczek. Oprócz tych, które grały we wtorek, w samolocie znalazła się także Tatiana Troina. - Zwycięskiego zespołu się nie zmienia, ale nie wiadomo w jakiej dyspozycji będą poszczególne zawodniczki - mówi o ewentualnym występie Troiny przewodniczący rady nadzorczej klubu Bogusław Witkowski.

W Jekaterinburgu przed meczem najwięcej pracy będzie miał specjalista odnowy biologicznej Jarosław Popiołkiewicz. Na drobne dolegliwości narzekają prawie wszystkie zawodniczki, najbardziej Agnieszka Bibrzycka, która ma stłuczone mięśnie i obolałe plecy. - O godz. 11 w dniu meczu mamy zaplanowany trening. Nie wiadomo tylko czy dziewczyny będą w stanie wziąć w nim udział - zastanawia się Witkowski. - Wszelkie decyzje podejmie trener Koziorowicz - dodaje.

Dzisiejsze spotkanie rozpocznie się w Jekaterinburgu o godz. 19 (o 15.00 czasu polskiego). Bezpośrednią relację przeprowadzą Radio Gdańsk i internetowa strona klubu www.kosz.vbwclima.com.pl. Dzisiaj również zostaną rozegrane rewanże pozostałych ćwierćfinałów. We wtorkowych meczach, w których wygrywały gospodynie, nie było niespodzianek. US Olympic Valenciennes - Ros Caseras Walencja 71:66, Gambrinus Brno - Gysev Orsi Sopron 83:63, CJM Bourges Basket - MiZO Pecsi Pecs 64:52.

Trwa konkurs "Stawiaj na Lotos VBW Clima Gdynia" związany z rozgrywkami Euroligi. Zabawa polega na internetowym typowaniu zwycięzcy oraz przewagi punktowej w meczach z udziałem zespołu mistrza Polski. Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej gdyńskiego klubu